Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Про Козин

В Козині працюють наступні підприємства :

1. Козинське лісництво із загальною площею території 4302 га.

Основна господарська діяльність лісництва - ведення лісового господарства, куди входить : рубка-догляд – 32,6 га на рік ; вибірково-санітарна рубка – 20 га на рік.
- відновлення лісу – 15,6 га/рік
- заготівля лісового насіння – 521 кг/рік

2. Лісозаготівельний цех. Рік заснування – 1968. Його промислова продукція – пиломатеріали 100 м3/місяць, та столярні вироби. Форма власності – державна.

3. ВАТ « Космос ». Рік заснування 1958, як промартіль. В наступні роки мав назви : « Козинський завод побутової хімії », « Цех № 87 об’єднання « Кристал » », завод « Космос ». З 1994 року – ВАТ « Космос ». Форма власності – колективна. Види промислової продукції і товари народного вжитку з пластмаси.

4. ЗАТ « Зв’язок ». Рік заснування – 1979, як « Територіально-експлуатаційне управління зв’язку № 5 міннафтогазбуду СРСР ». З 1996 року – ЗАТ « Зв’язок ». Форма власності – приватна. Господарська діяльність ЗАТ « Зв’язок » - надання послуг зв’язку, та будівництво інженерних споруд. (обсяги – 2 млн. грн./рік)

В Козині працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступеней, та дитячий садочок « Ялиночка ».

Також функціонують Козинська мед амбулаторія, приватна стоматологічна клініка, ще одна приватна клініка, санаторій « Пролісок », оздоровчі табори для дітей і школярів : « Ясний », « Дніпро », « Дозвілля », « Каштан », « Буревісник », а також 9 баз відпочинку від Київських підприємств та установ.

В селищі побудований новий будинок культури загальною площею 1850 м2 з кінозалом, та приміщеннями для культурно-масової роботи. Працює селищна бібліотека з книжковим фондом в 20 тис. примірників, дитяча школа мистецтв. В козині існує молодіжний хореографічний ансамбль « Юність ».

В 2008 році зданий в експлуатацію новий спортивний комплекс який включає в себе : футбольне поле зі штучними покриттям, майданчики для волейболу, баскетболу, тренажерного устаткування, бігові доріжки.

В Козині відкрито історико-краєзнавчий музей, музей Анатолія Солов’яненка, літературний музей Обухівщини. Працює готель « Візит ».

Починаючи з другої половини ХХ століття Козин ставав все більш відомим як зона відпочинку і оздоровлення для сотен і тисяч трудящих Київських підприємств і установ. Пісчані береги річки Кизинки, Дніпра, багатьох озер слугували пляжами в літній період року, а лісові смуги, відкриті лугові простори – для зимових видів спорту. В останні роки, в результаті інтенсивної забудови території на околицях селища приватними забудовниками, значна частина Козинського ландшафту для відпочинку і спорту втрачена.

На території селища діють два православні храми :

- Свято-Покровська церква УПЦ КП ;
- Свято-Борисо-Глібська церква УПЦ КП.

В козині встановлено пам’ятники :
- Загиблим односельчанам у Великій Вітчизняній війні ;
- Козинській партизанській підпільній організації « Честь і Батьківщина » ;
- жертвам голодомору 1932-1933 років ;
- Анатолію Солов’яненку (надмогильний).

Козин пишається своїми видатними земляками :

- Іваном Мироновичем Чиженком – професором, академіком Національної Академії наук України ;
- Петром Петровичем Федоренком – доктором технічних наук, дійсним членом Академії будівництва та архітектури України
- Загородньою Світланою Петрівною – заслуженою артисткою України.

Матеріал підготовив : Олійник Євген Іванович

наверх