Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

10 РОКІВ КОЗИНСЬКОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

Десять років тому, саме у лютому, вперше відчинив двері для відвідувачів оновлений Козинський Будинок культури - осередок творчості, культури і духовності селища. Його побудували на місці старого кінотеатру «Слава». Директор Будинку культури Інна Василівна Яцків-Бондаренко пригадує, що тоді доводилось працювати в дуже скрутних умовах, адже опалення майже не було. Взимку температура ледь сягала допустимих норм. Класів для хореографії взагалі не існувало. Танцями дітки займалися у фойє. «Та попри такі складні умови, ми все ж намагалися творити та дарувати людям мистецтво». Тут працювало творче об’єднання «Юність» до якого входили колективи «Юність», «Зозуленька», «Синій птах», «Star». Загалом у старому Будинку культури займалося до 100 осіб.
За 2 роки завдяки фінансуванню Козинської селищної ради на чолі з Валерієм Володимировичем Гартіком, було зведено новий, сучасний Будинок культури , що став взірцевим на весь Обухівський район.
Зручні, комфортні умови та кваліфіковані фахівці, які прийшли працювати у новий заклад сприяли розвитку сфери культури у Козині. Люди з більшим інтересом почали відвідувати культурно-масові заходи, охоче брати участь у підготовці та проведенні свят, приєднуватися до колективів художньої самодіяльності. Відтак, сьогодні тут працюють 11 творчих колективів, із яких 6 – мають звання «народних аматорських». Тут займаються понад 300 козинців.
Завдяки якісній та злагодженій роботі колективу Козинського Будинку культури та адміністрації селища, за останнє десятиліття у селищі організовувалися та проводилися низка масштабних заходів, які стали гарною щорічною традицією, зокрема, святкування Масляної, Дня Перемоги, Івана Купала, який згодом трансформувався у День рибалки, Дня Незалежності, Свято селища, Новорічно-різдвяні свята.
Щоб тримати Будинок культури в належних умовах, потрібно було розширити штат працівників. Сьогодні тут працюють 24 особи, які віддають частинку душі на розвиток культури селища. Це творчий актив( керівники художніх колективів, художній керівник Будинку культури) і технічні працівники (прибиральниці, електрик, сантехнік, двірник, завгосп, освітлювач, костюмер). Роботу усіх працівників координує адміністратор закладу Світлана Олексіївна Бутенко. А очолює з 2004 року осередок культури Козина Інна Василівна Яцків-Бондаренко.
«Двері нашого Козинського БК відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки для того щоб виступити на сцені, але й щоб поспілкуватися в дружнім колі, здобути нові навики і знання, збагатитися духовно та культурно. Нашою головною метою є створити умови задля того, щоб діти розвивалися, творчо зростали, мали опору і гарних друзів.
Відповідальна та наполеглива праця усіх нас, обов’язково принесе позитивні результати та творчі успіхи», - зазначила Інна Василівна.

наверх