Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

АМБРОЗІЯ – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЇЖА БОГІВ

У міфології древньої Еллади слово «амброзія» означає «їжа Богів». Напевно, тоді і припусти ніхто не міг, що рослина з такою назвою, через сотні років стане небезпечним карантинним бур’яном, від цвітіння якого страждатимуть тисячі людей.
Амброзія полинолиста перекочувала до нас у 20-х роках минулого століття з Америки. Ця рослина у період сходження своїми листками нагадує чорнобривці, має міцну кореневу систему і може виростати до 40–180 сантиметрів. Перецвівши, одна рослина залишає до 100 тисяч насінин, які із вітром переносяться на кілька кілометрів, проникають у ґрунт і швидко адаптуються до будь-яких умов.
Рослина шкідник захоплює погано оброблені поля, городи, сади, занедбані газони. Її дуже багато в Козині: на лугах, вздовж узбіч доріг, у подвір’ях, біля гаражів.
У період цвітіння пилок бур’яну викликає сильну алергічну реакцію у людей, так звану «осінню пропасницю», або, як ще її називають, «сінну лихоманку». Вдихання пилку амброзії може спричинити появу головного болю, нападів бронхіальної астми, риніту, тобто амброзійного полінозу.
У Румунії в 2018 р. прийнято закон про боротьбу з поширенням амброзії. У нас поки такого закону немає. Але! Ми можемо самі, кожен потроху, очистити від цього шкідника хоча б свій двір і територію прилеглу до будинку. Якщо побачите в своєму дворі цей живучий бур’ян - виривайте його з коренем!
Втрачати пильність не можна. Вести боротьбу із злісною карантинною амброзією треба усім разом: комунальним службам та власникам приватних будинків. Постійне скошування, незважаючи на високу плодючість рослини, може зменшити її насіннєву продуктивність до 74 %.

наверх