Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Бібліотекар – професія, що приносить задоволення

У час високих технологій, коли світ із шаленою швидкістю рухається вперед, електронні книги все ж не можуть скласти конкуренцію друкованим виданням. Адже, іноді хочеться взяти в руки книгу, погортати сторінки, почути їх шурхіт, зручно влаштуватися на дивані і зануритися у читання. Звичайно, можна купити будь-яку книгу, втім є й альтернатива – книги можна взяти у бібліотеці.
Козинська селищна бібліотека працює ще з до воєнних часів. Книжковий фонд бібліотеки налічує близько 20 тисяч книжок: художні, історичні, класика, фантастика і галузевого спрямування. Уже понад 35 років у селищній бібліотеці працює Валентина Миколаївна Олійник. Вона і розповіла що заклад відвідують майже 1000 дорослих читачів та близько 300 школярів. «Завдяки Козинській селищній раді, на чолі з Валерієм Гартіком та депутатському корпусу, щороку бібліотека поповнюється новими книжками та періодикою», - сказала Валентина Миколаївна,- «Ми намагаємося вибирати твори сучасних авторів, звертаємо увагу на смаки та вподобання наших постійних читачів, закуповуємо багато дитячої літератури».
Ще одним місцем, куди за книгами звертаються юні козинці є шкільна бібліотека Козинської ЗОШ. Здебільшого до шкільної бібліотеки за книгами ходять діти, яким необхідно виконати завдання згідно шкільної програми. Учні молодших класів, полюбляють читати цікаві розповіді, фантастичні пригоди та звичайно - старі й добрі казки. Про це нам розповіла бібліотекар Леся Павлівна Круль.
У шкільній бібліотеці записані усі вчителі, які в основному, читають методичну літературу: журнали і газети. По кожному предмету, зокрема, із української та зарубіжної літератури, фізики, хімії, біології, у школі є відповідна методична література, яку закуплено завдяки, Козинській селищній раді. «Щороку для шкільної бібліотеки виділяються кошти, на які ми виписуємо періодичну фахову літературу. Адже навчальна програма швидко змінюється, тому вчителям доводиться багато працювати із фаховою періодикою.
«Для себе обрала професію бібліотекаря не випадково, адже дуже люблю читати. Читаю за обідом, на перервах, у будь-яку вільну хвилинку. Навіть у селищній бібліотеці, мій формуляр під першим номером», - зізналась пані Леся.
У Всеукраїнськиїй день бібліотек ми бажаємо усім бібліотекарям творчого натхнення, розвитку та наснаги і щоб Ваша робота завжди приносила задоволення, адже вміння відчути свого читача та порадити йому гарну книгу – це також велика майстерність.

наверх