Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Будівельник – професія на всі часи

Кожен із нас має дах над головою. Без нього нас заливали б дощі, засипав би сніг у заметіль, обпалювали б пекучі сонячні промені. Завдяки щоденної праці будівельників ми забезпечені надійним і комфортним житлом. Не даремно ж кажуть: «Мій дім – моя фортеця».
Більше десятка будинків у Козині побудував Олег Ігорович Ніколаєв. Для якого спочатку будівельна справа була захопленням, яке згодом переросло у професію. Будівельними роботами чоловік займається з 1989 року. Власними руками він звів більше трьох десятків будинків у Козині, Києві. Але першим будинком який побудував Олег Ніколаєв, був його власний. Тоді до будівельної справи долучився його тесть, який і навчив молодого чоловіка робити цегляну кладку, зводити дах. А далі, як говорить народна мудрість:«знання за плечима носити не довелося».
Раніше Олег Іванович працював виконбом будівельної бригади, але зараз він працює із своїми соратниками Миколою Васильовичем та Олександром Васильовичем Андріяш. Як він жартома називає себе «тріо пенсіонерів».
Олегу Івановичу та його колегам під силу будь-які будівельні роботи: вони мурують підмурки під будинок, кладуть цеглу, виконують столярні та покрівельні роботи. І вже через три місяці будівельники як-то кажуть: «кладуть букет», що знаменує закінчення будівництва стін споруди.
Як кожен музикант має власний інструмент, так і на озброєнні у будівельників не складні, але такі необхідні інструменти: дрелі, шуруповерти, болгарки, пилки. Як жартома додав Олег Іванович: «голова на плечах», а ми від себе додамо: «ще й золоті руки».
Ще одним захопленням у будівельника є будівництво камінів, печей, лежанок та груб. Цьому ремеслу чоловік навчився також самотужки. «Колись у молодості я придбав дві корисні книги, що носили назви «Як побудувати будинок» та « Пічне опалення». Вони і стали моїми основними навчальними посібниками» , - розповів будівельник. «Ще зі школи я добре малюю креслення, розуміюсь на цьому. Та і не останню роль зіграли мої батьки, які були інженерами - конструкторами». Чи то генетика роль зіграла, чи дар Божий, але завдяки цьому Олег Ніколаєв допомагає людям побудувати житло. Сьогодні родинну справу продовжили два сини Олега Івановича Ігор та Євген. Тож, можна сказати, що день будівельника, який відзначають у другу неділю серпня – це справжнє сімейне родини Ніколаєвих, з яким ми щиро їх вітаємо!

наверх