Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЧОМУ ТАКІ ДОРОГІ ОВОЧІ ТА ФРУКТИ ВЛІТКУ?

Молоді й дорогі – це про овочі на українських базарах. Уже нікого не здивувати завищеними цінами на городину. Та за словами фахівців, цьому є причина.
Приватний підприємець Бойченко Олександр працює на продуктовому ринку Козина з 2009 року. Він торгує овочами та фруктами. Чоловік розповідає, що цьогоріч сезонні овочі, ягоди та фрукти ледь не вдвічі дорожчі, ніж торік. Причина криється у неврожаї та поганій погоді. Зазвичай дешеві у цей період огірки коштують в середньому від 20 гривень за кілограм.
Чоловік торгує українськими овочами: перець, помідори, баклажани – з Херсону, картопля, капуста, часник та цибуля – із Житомирщини. Персики, абрикоси – із Одеси. Часто пан Олександр продає власноруч вирощену городину, адже чоловік з родиною має 60 соток землі, де і вирощує її.
Золотими по ціні видалися і ягоди. Малина, ожина, чорниці, вишня, лохина, смородина, порічки та шовковиця - усе це липневі ягоди. Вони корисні, але ціни кусаються. Частково ціна залежить від купівельної спроможності жителів. Адже у тих регіонах, де ці ягоди вирощують, цінники на них в рази менші. «Щодо полуниці, то її дійсно було дуже мало», - розповідає підприємець.
Червоною, соковитою м’якоттю та солодким ароматом ваблять покупців кавуни та дині. Та чи безпечно їх купувати саме зараз? Продавці запевняють, що усі баштанні культури, які продаються на козинському ринку мають дозвільні документи з лабораторії на вміст нітратів та інших елементів.
Зрештою, як би там не було, а літо – період, коли потрібно збагатити організм природніми вітамінами, які містяться у свіжих овочах та фруктах. Тож, якщо є попит, то і буде пропозиція.

наверх