Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ДЕ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ МОЖНА БЕЗКОШТОВНО ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ?

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людей, за якого уражається центральна нервова система, та яке супроводжується паралічами і має летальні наслідки.
Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він торкається до нервових закінчень і починає рухатися до центральної нервової системи, де розмножується у нейронах. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.

Найчастіше причиною зараження людей стають домашні тварини: собаки і коти. Зважаючи на те, що домашні тварини є потенційними перенощиками 45 видів інфекційних хвороб спільних для людини і тварини, власникам необхідно забезпечувати щорічне проведення широкої програми профілактичних щеплень, у тому числі й проти сказу.
Адже щеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження. У нього не з’являється агресивність, бажання кусати, не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній.

Щороку Обухівська районна державна лікарня ветеринарної медицини проводить щеплення собак і котів. За словами завідуючої протиепізоотичним відділом Світлани Костянтинівни Крамар вони щорічно роблять планові виїзди на місця, де будь-хто із власників тварин може звернутися за допомогою щодо щеплення домашніх улюбленців. Подібні щеплення проводяться безкоштовно.

Також послугу з вакцинації тварин в Обухівському районі можна отримати за наступними адресами: м.Обухів,вул.Васильківська,13(колишня вул.Тельмана,13).
с.Германівка,вул.Богдана Хмельницького,28.
пн.-чт з 08:00 до 17:00 год.,пн.-08:00 до 16:00 год.

Телефон для оперативного контакту 0962848242,0986103443.

наверх