Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ДЕНЬ РИБАЛКИ В КОЗИНІ: ЗГАДАЙМО ЯК ЦЕ БУЛО

Весело, душевно та з особливим настроєм у Козині щороку відзначали Свято рибалки. Адже для жителів Козина рибальство – здавна вважалось особливим промислом. Неподалік селища знаходилась рибальська артіль, та і сьогодні чи не у кожній сім’ї є рибалки. Тож, замість Івана Купала у селищі щороку відзначають День рибалки. От тільки через карантин, цього річ святкування довелося відмінити. Але ми згадаємо, як це було минулі роки.
Тепла, душевна атмосфера, піднесений настрій завжди панували на Святі рибалки. Для гостей виступали місцеві колективи художньої самодіяльності: вокалісти та учасники танцювальних колективів, а також запрошені зіркові гості.
Традиційною складовою святкування Дня рибалки був конкурс кашоварів. Щороку близько десятка кухарів-умільців варили смачну, поживну, особливу рибацьку кашу з власними секретами. Кожен із них «чаклував» над казаном готуючи найсмачнішу та найоригінальнішу кашу, аби згодом пригостити усіх бажаючих. У приготуванні їм допомагали члени їх родин, друзі. Кожен вкладав не лише працю і фантазію, а й часточку власної душі. Тому кожна каша виходила особливою та дуже смачною. Про це свідчили дегустатори: самі козинці та гості свята, які вдосталь мали змогу посмакувати козинським смаколиком.
Після роздачі каші, на усіх учасників конкурсу чекали подарунки від Козинської селищної ради.
Для дітлахів організатори влаштовували атракціони та батут, веселощі й розваги. Із настанням сутінків для усіх гостей представили яскраве файєр- шоу.
Щороку Свято рибалки у Козині – вдавалося на славу! Сподіваємось, що наступного року ми знову повернемось до цієї гарної традиції усі разом святкувати чи не наймасовіше гуляння Козина – Дня рибалки.

наверх