Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

{ФЕСТИВАЛЬ} ВАРЕНИКІВ У ВЕЛИКИХ ДМИТРОВИЧАХ

Уже стало гарною традицією у Великих Дмитровичах Козинської ТГ проводити фестиваль вареників до Дня Незалежності України. Староста Великодмитровицького старостинського округу Козинської ТГ Світлана Петрівна Божко розповіла, що уже вп’яте в селі проходить такий захід. Цього року у фестивалі взяло участь 10 господинь.
Сама староста минулі роки також брала участь у конкурсі. «Минулі роки це був саме конкурс, де визначали кращих господинь. Але це дуже нелегка справа, адже усі господині неперевершені майстрині у приготуванні вареників, тож цього року вирішили зробити саме фестиваль вареників», - розповіла Світлана Петрівна.
Господині тут же місили тісто, розкачували його, ліпили вареники і варили їх.
Діана Сергієнко разом з Оленою Мещеряковою, Оксаною Кутько та Надією Карпенко готували вареники з тушеною капустою засмаженою цибулькою та морквою, приправлені перцем. Та солодким і солоним сиром. Господині приготували 5 кг начинки, з яких наліпити понад дві сотні вареників.
Родину Голотів представляли дві невістки Анастасія та Оксана. Господині готували вареники за сімейним рецептом. Дівчата є щорічними учасницями цього конкурсу. І розповіли, що основним секретом успіху саме їх страви є гарний настрій та любов до приготування.
У команді Світлани Білоноженко та Анни Щипун помічником був чоловік Микола Голота. Особливістю вареників цієї команди було саме тісто. На відміну від інших господинь, вони готували тонке тісто з великою кількістю начинки з тушкованої капусти.
Протягом кількох годин господині та їх помічники ліпили та варили автентичну українську страву, аби потім пригостити усіх бажаючих смачними, великодмитровицькими варениками.
Захід відбувся за сприяння Козинської селищної ради, відділу освіти, культури, молоді та спорту Козинської селищної ради, за організації Великодмитровицького будинку культури.
Гарний настрій та музичне оформлення заходу, і наснаги усім господиням додали учасники великодмитровицького хору «Дмитрівчани» під керівництвом Романа Черепахи.
По закінченню заходу, усіх учасників фестивалю нагородили пам’ятними подарунками від Козинської селищної ради. Нагородження проводили староста Великодмитровицького старостинського округу Козинської ТГ Світлана Петрівна Божко, головний спеціаліст з питань культури відділу освіти, культури, молоді та спорту Козинської селищної ради Євгеній Фокін та директор Великодмитровицького будинку культури Дарина Ірбінська.

наверх