Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Гімн і герб – головна символіка Козина

Візитівкою Козина та прикрасою селищної ради став герб, розташований перед головним входом до Козинської селищної ради. Його встановили тут два роки тому. Цей символ гармонійно вписався в ландшафтний ансамбль разом із зеленими насадженнями та деревами. Головна геральдика селища вимощена із кольорового гравію, який розділений спеціальною стрічкою. До речі, офіційний символ селища затверджений засіданням десятої сесії Козинської селищної ради V скликання від 5 червня 2007 року, його авторами стали Євген Іванович Олійник та Володимир Володимирович Пашинський.
Основа герба — декоративний щит, розділений на три частини. Верхню частину поля декоративного щита займає назва селища, яка виконана шрифтом що нагадує кирилицю. Цим підкреслюється ствердження того, що заснування Козина відноситься до прадавніх княжих часів і що селище має багатовікову історію свого розвитку. У середній частині герба зображений дуб на фоні хвойного лісу. Дуб символізує собою міць, силу, довголіття, здоров’я, успіх, ліс — основне багатство селища. У нижній частині герба зображений давньоруський вітрильний човен на фоні блакитної водної гладі. Такі човни використовувались для відлову рибу, перевезень вантажів, воїнів тощо. Вони плавали по Дніпру, Стугні, річці Красній.
Окрім того, смт Козин має свій гімн. Слова до нього написала – Ольга Миколаївна Довгоп’ят, а автором музики стала Наталія Олександрівна Чижова. Вона і розповіла, що на початку 21 сторіччя, коли тільки прийшла працювати до Козинського будинку культури, з радістю підхопила ініціативу Ольги Миколаївни та написала музику до гімну Козина. Музика написана у розмірі 4/4, у ритмі маршу. Тут присутній складний ритмічний малюнок, що урізноманітнює її та є цікавим, як для виконавців так і слухачів.
Не кожен населений пункт має власну символіку. А ми маємо! Тож, нам є чим пишатися!

наверх