Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ГОЛОДОМОР – БІЛЬ ДУШІ І ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Із метою вшанування пам’яті жертв голодомору сьогодні у кожному класі Козинської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено інформаційно-просвітницькі заходи, зокрема, години пам’яті і скорботи.
Класні керівники розповідали учням історичні факти тієї страшної трагедії, переглядали фрагменти тематичних документальних фільмів. У кожному класі діти організували куточок, куди на принесли хліб, колоски та запалили свічку пам’яті.
Учні 10-го класу віднесли квіти до пам’ятника жертв голодомору.
Учням 7-А класу виховну годину допомогли підготувати та провести вчителі Людмила Іларіонівна Бондаренко та Аліна Олександрівна Недашковська. Школярі декламували вірші, зачитували листи очевидців страшного геноциду українського народу. З особливою увагу вони слухали гостю, працівницю закладу Лапігу Валентину Володимирівну. Вона розповіла дітям історії власної сім’ї, про своїх односельчан.
Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові. Діти настільки перейнялися цією трагедією, що емоції їх переповнювали. Учні молодших класів розповіли, що хліб, який вони куштували у кінці уроку, видався їм чи не найсмачнішою їжею.
За словами Аліни Олександрівни, одним із завдань таких заходів, було донести до дітей цінність того, що ми маємо зараз і на думку педагога їм це вдалося.

наверх