Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Гортаючи сторінки історії: Козинський історико-краєзнавчий музей

Мабуть, кожен житель селища знає, що у Козині знаходиться два музеї: Козинський історико-краєзнавчий та музей А. Солов’яненка. Завідує музеями Євген Іванович Олійник.
Історико-краєзнавчий музей у Козині працює з 2008 року, спочатку він існував на громадських засадах, згодом став офіційною установою. Музей розміщений на першому поверсі двоповерхової будівлі, колишнього дитячого садка. Він налічує п’ять кімнат : етнографічна експозиція, військово-історична, археологічно - краєзнавча, героїко-патріотична експозиція.
Музей формувався із надходжень козинців. Завідувач музею Євген Іванович Олійник згадує, що разом із дружиною Валентиною брали візок, їздили по селищі й збирали предмети етнографії, які становлять історичну цінність, предмети побуту і вжитку козинців ХІХ - ХХ ст. Етнографічна експозиція представлена предметами побуту жителів Козина: рушниками, прядками, керамічними виробами, зразками одягу,зокрема, сорочки, корсетки. Також тут є знаряддя праці:, ціпи, коси, ночви, дерев’яні прядки, глиняний посуд. і т.д.
Здавна одним із основних промислів у селищі було рибальство, тому залишилися рибацькі сітки, ятір та навіть старовинний дерев’яний човен, який видовбаний із суцільного стовбура дерева. Усі ці експонати сьогодні можна побачити у Козинському історико-краєзнавчому музеї.
У 2014 році в Козині, в районі урочища Домаха проходили розкопки, які очолював кандидат історичних наук Михайло Відейко. Його експедиція знайшла залишки глиняного посуду, шматки грецької амфори часів раннього залізного віку. Усі знайдені експонати передали в археологічний відділ музею. Також тут висвітлено результати археологічних розвідок на території Козина, які розповідають про місце розташування селища, його природу, тваринний світ, корисні копалини, тощо.
Військово - історична експозиція присвячена учасникам Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам АТО.
Героїко-патріотична експозиція розповідає про історію боротьби українського народу за свою незалежність.
Знайомить відвідувачів з атрибутами державності України, видатними історичними постатями, учасниками національно- патріотичного РУХу Обухівщини і селища Козина зокрема.
Тож, якщо комусь цікава історія рідного краю, завітайте до Козинського історико-краєзнавчого музею.

наверх