Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНОЇ РОБОТИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЮ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ.

1. Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.
2. Основна тема: Захворів – сиди дома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.
3. У разі погіршення стану – потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
4. Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.
Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?
1. На початкових стадіях коронавірус має такі симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можна тільки спеціальне лабораторне дослідження.
2. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юктивіт.
3. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
4. ВАЖЛИВО!!! Вчасне діагностування . Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутися до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країн, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людьми, які контактували із тим, хто прибув до України з країн де зафіксонані випадки коронавірусу, відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі лікар має алгоритм дій, що робити.
Хто є групою ризику?
1. Перебіг хвороби жалежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами та слабким імунітетом.
2. Контактна особа при випадку CОVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала , або ймовірно контактувала з особою , хворою на CОVID-19.
3. Особи, які контактували особисто з хворими на CОVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.
4. Особи які перебували у закритому середовищі з хворими на CОVID-19.

Як можна заразитися, як передається вірус?
1. Наразі відомо, що новий коронавірус передається крапельним та контактним шляхом.
2. Вірус не циркулює у повітрі. Він не здотний переміщуватись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чиханню. Відстань – це гарантія безпеки. Тому, заразитись неможливо навідь від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованими ( нагадуємо, це максимум 1,5-2 метри).
3. На поверхнях вірус може жити близько 3 години. Тому важливо дезинфікуватиповерхні, ручки дверей і т.д..
4. Переважає кантактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділенням із дихальних шляхів хворого чи інфікованого.
5. Крапельним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм.. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 метру.

наверх