Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ІНТЕРВ’Ю КОЗИНСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ В.В. ГАРТІКА: МИ РЕАЛЬНИМИ СПРАВАМИ ЗРОБИМО КОЗИНСЬКУ ОТГ ОДНІЄЮ З НАЙКРАЩИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ

12 червня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив адміністративні центри та плани територій 1470 об’єднаних територіальних громад 24 областях України. Серед них і Козинська ОТГ. Сьогодні ми взяли інтерв’ю у Козинського селищного голови Валерія Гартіка, який і був ініціатором створення нової об’єднаної громади та завдяки кому сьогодні ми розпочинаємо новий виток розвитку спіралі історії створюючи нову Козинську ОТГ.
Кореспондент:
Пане Валерію Володимировичу розкажіть, як, коли та у кого з’явилась ідея створення Козинської ОТГ?
ВАЛЕРІЙ ГАРТІК:
Для Козина створення об’єднаної територіальної громади - це дійсно історична, знакова подія. Колись Козин був селом, потім став селищем і тепер ми вже будуємо об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у Козині.
Єдине, про що я зараз жалкую – так це про кілька втрачених років для додаткового розвитку нашої громади. Адже задумуватися над формуванням об’єднаної громади ми розпочали ще в 2015 році, відразу після того, як Верховна Рада затвердила Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Спочатку ми хотіли створити власну громаду не об’єднуючись ні з ким, оскільки ми і самі є самодостатнім та спроможним селищем. Проте надалі Кабмін не прийняв таку конфігурацію і порадив нам об’єднатися із сусідніми громадами та створити спільну ОТГ.
Більш наполегливо ми стали діяти у 2017 році та запропонували Підгірцям, Старим Безрадичам та Великим Дмитровичам утворити спільну ОТГ. Але, через те що і Підгірці і Старі Безрадичі тоді планували створення власних ОТГ, нашу пропозицію про об’єднання довелося відтермінувати ще на два роки.
Саме у 2019 року, як пам’ятає багато хто з козинців, я ініціював у Козині громадські слухання, на яких більшість наших односельців, кількістю понад 1400 голосів, підтримали мою пропозицію об’єднанню з селами Підгірці, Старі Безрадичі та Великі Дмитровичі. За таку підтримку та виявлення громадянської свідомості я щиро дякую моїм односельцям.
Далі, ми з цією ідеєю звернулися до наших сусідів. Вони провели громадські слухання у своїх громадах. Я з керівниками та спеціалістами з Козина теж був там присутній. Ми розповідали як приймаються рішення у нас в громаді, чого ми досягли та головне – ми презентували план розвитку усієї майбутньої об’єднаної територіальної громади. Вважаю, ми були конструктивними та переконливими. Адже, громади сіл Підгірці та Великі Дмитровичі відразу підтримали нашу ініціативу про створення ОТГ. Але розділилася думками громада у Старих Безрадичах, бо там була група людей, які хотіли приєднатися до Обухова. Але в кінцевому результаті Кабінет Міністрів України підтримав наш варіант конфігурації Козинської ОТГ, що і затвердив 12 червня 2020 року.
Кореспондент:
Пане Валерію, а що для Вас було найважчим на шляху до створення до Козинської ОТГ?
ВАЛЕРІЙ ГАРТІК:
Найважчим було відстояти інтереси саме нашої громади. Адже, при створенні і Української, і Обухівської ОТГ звучали ідеї про залучення до них і Козина. За останні 14 років ми стали потужним населеним пунктом з розвиненою інфраструктурою, якісним наданням послуг та професійним кадровим резервом. За цей час ми зуміли збільшити бюджет селища з 3 млн. грн. до 150 млн. грн. Тож ми стали так би мовити «ласим шматком», який сусідні громади хотіли б приєднати до себе. Але для мене інтереси Козина завжди були пріоритетними і ми ввічливо відмовлялися від подібних пропозицій. З такими принципами я буду працювати, надалі, і в інтересах Безрадичів, Дмитровичів та Підгірців вже у новоствореній Козинській об’єднаній територіальній громаді.
Кореспондент:
Хто допомагав Вам у створенні Козинській ОТГ? Кому б ви хотіли подякувати?
ВАЛЕРІЙ ГАРТІК:
У першу чергу я хочу подякувати громадам, людям, які довірилися нам та підтримали нашу ініціативу. За час впровадження в дію реформи децентралізації, ми неодноразово зверталися із нашими напрацюваннями до керівництва Київської області, Міністерства регіонального розвитку і завжди я відчував зацікавленість, з їх боку, нашими планами та конструктивний професійний підхід. Ми доводили, що Козин є спроможним і перспективним селищем яке може бути центром ОТГ. Нас почули та підтримали.
Окремо хочу подякувати лідерам громад, з якими ми об’єдналися – Сергію Кравченку з Підгірців, Світлані Божко з Великих Дмитровичів та Петру Горбаченко зі Старих Безрадичів. Вони першими зрозуміли, який потенціал та розвиток отримають усі чотири наші села, якщо надалі будемо жити та господарювати разом.
Кореспонтент:
Ваше ставлення до людей, які не вірили у створення Козинської ОТГ, а дехто і відверто заважав?
ВАЛЕРІЙ ГАРТІК:
Абсолютно нормально я відношуся до цих людей. Кожен має свою думку. Впевнений, їм просто ніхто нормально не розповів як саме будуть розвиватися наші громади та яка перспектива відразу з’являється у їхнього села. Ми у своїй роботі вже за рік покажемо, що громада є спроможною. Тоді всі ті хто був проти Козинської ОТГ будуть задоволені і нашою роботою і розвитком нашої спільної громади.
Кореспондент:
Які у вас найближчі пріоритетні плани на розвиток КОТГ відразу після виборів?
ВАЛЕРІЙ ГАРТІК:
У першу чергу ми хочемо об’єднати дорожньою інфраструктурою кожен із населених пунктів із Козином. Також у планах, побудувати в центрі територіальної громади нову школу, дитячий садок, поліклініку. Залучити до роботи висококласних спеціалістів та забезпечити їх соціальним житлом.
Ще раз повторюю - Козинська об’єднана територіальна громада самодостатня і спроможна. Ми уже окреслили шляхи розвитку та обрали пріоритетні напрямки нашої роботи. Я особисто зустрівся з керівником кожного села та ми разом визначили пріоритетні завдання на самий найближчий час. Будівництво амбулаторій, ремонт доріг та шкіл вже заплановані і почнеться найближчим часом. Вже після виборів будемо розробляти бюджет з урахуванням нових важливих потреб кожного населеного пункту нашої громади. Обіцяю, ми доведемо реальними справами, що Козинська ОТГ одна із найперспективніших громад не тільки у Київській області, а й в усій Україні.

наверх