Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Козин чи не єдиний на Київщиі, де за вивезення сміття замість громадян платить влада

В Україні пересічні громадяни та підприємства, установи, організації сплачують кошти за вивіз твердих побутових відходів (сміття), які входять до тарифу на житлово-комунальні послуги.
Приміром, у Києві вартість послуги з вивезення (перевезення) побутових відходів становить близько 180 грн/м3, в Обухові – 140 грн/м3, в Українці - 51 грн/м3.
У Козині вивезення сміття для громадян є абсолютно безкоштовним!!! Усі витрати взяла на себе Козинська селищна рада. Таке рішення було прийняте депутатами у 2006 році і з тих пір воно є незмінним.
По всьому селищі розставлені баки для побутового сміття. А кілька років тому за підтримки Козинського селищного голови Валерія Гартіка, поряд зі звичайними контейнерами для сміття, встановили переобладнані контейнери для скла, пластика, паперу і металу.
Вартість одного спеціального контейнера для сортування сміття становить від 15 до 17 тисяч гривень, тому поки, що у Козині розміщено лише два види таких контейнерів. Один для скляних, пластикових, паперових відходів та металу, а інший – для органічних решток. А ще є п’ять контейнерів для великогабаритного сміття.
Сьогодні у селищі розташовано близько півсотні контейнерів для роздільного сортування сміття.

На жаль існує велика проблема у тому, що не свідомі громадяни, не просто не сортують сміття, а і викидають його поза баками, створюючи біля місць де розташовуються контейнери для побутових відходів цілі сміттєві гори. Закликаємо усіх до громадянської свідомості!
Не варто нехтувати звичайними правилами людської поведінки!

наверх