Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

КВІТНИК У ДВОРІ - ЦЕ РАДІСТЬ ДОЯ ГОСПОДИНІ ТА ВТІХА ДЛЯ ПЕРЕХОЖИХ

«Людині для життя потрібні сонце, воля і маленька квіточка», – сказав колись видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен. І справді, квіти супроводжують нас протягом усього нашого життя. Роблять його яскравішим, наповнюючи повітря навколо нас тонким і ніжним ароматом.
Квіти – це радість і віддушина для Ніни Романівни Бурлаки, яка доглядає за квітником,розташованим біля будинку 35, що по вулиці Садовій. «Коли у 1990 році ми отримали квартиру у цьому домі, я одразу запримітила клумбу та почала за нею доглядати. Спочатку був невеличкий квітничок. Та і біля нього довелося потрудитися, адже після будівельників тут було багато залишків цегли, каміння. Усе це потрібно було вибрати. Згодом клумба розросталася, а цієї весни, я її повністю засадила квітами», - розповіла Ніна Романівна.
На її прибудинковій клумбі квітнуть традиційні запашні чорнобривці, яскраві різнобарвні майори, пістряві айстри. Веселим килимком стелиться портулак. А у кількох горщиках червоніють петунії, а яскравим акцентом є рожеві флокси, які п’янко пахнуть теплої літньої днини, привертаючи увагу перехожих. Не так давно жінка разом із донькою висадили троянди. І в знак вдячності, уже цього літа вона порадувала садівниць своїм ніжним, блідо-рожевим цвітом.
«Усі квіти я купувала на базарі. Висаджувала їх із розсади, бо з насіння вони б такими пишними не були б» - розповіла квітникарка.
З-поміж широкого розмаїття різних видів квітів, я віддаю перевагу саме тим, які перевірені роками: айстрам, чорнобривцям. Адже вони не вибагливі у догляді, а квітнуть не гірше екзотичних рослин. Хоча усі квіти потребують догляду. Чого варта лише підготовка ґрунту до висадки квітів, підживлення їх та щоденний полив. У цьому Ніні Романівні допомагає її донька Альона.
«За роботою на квітнику, я не втомлююсь» - говорить жінка – «там щось потрібно підсапати, якийсь кущик підв’язати, а десь там потрібно земельку підпушити, ось і проходить непомітно кілька годин поспіль. Але для мене така робота – не тягар, а навпаки – у радість».
Милуються клумбою Ніни Бурлаки і сусіди, і звичайні перехожі, Адже квіти неможливо не любити, – переконана жінка. Вони завжди створюють чудовий настрій. Бо це – неймовірна краса.

наверх