Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

МАЙСТРИНЯ ВІРШОВАНОГО СЛОВА

У Козині, Ольгу Миколаївну Колінченко (Довгоп’ят) знають усі, адже вона багато років працює вчителем української мови та літератури Козинської ЗОШ, свого часу була секретарем Козинської селищної ради. А також, вона талановита поетеса і письменниця.
Любов до літератури в Ольги Миколаївни пробудилась ще в дитинстві, саме тоді вона й зробила перші проби пера. Будучи школяркою, маленька Оля почала займатися у районній літературній студії імені А.Малишка. Її учителями були Василь Чухліб, Петро Швець, Володимир П’янов.
Перший вірш юної поетеси, був надрукований у районній газеті, коли Ольга навчалася в школі. Улюбленою тематикою віршів поетеси – була і є інтимна лірика, якій підвладні усі, незалежно віку та статі. Часто поетесу запитують про сімейне становище. Тут жінка з посмішкою відповідає, що має єдиного чоловіка Петра Григоровича з яким пліч-о-пліч йде по життю.
По закінченню школи Ольга, пішла навчатися до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на філологічний факультет, хоча спочатку, зізнається жінка, мріяла опанувати професію журналіста.
Сьогодні, Ольга Миколаївна – член Національної спілки письменників України, автор віршованих творів і прози. У доробку авторки є документальна твори. Ольга Миколаївна вдало поєднує викладацьку діяльність із літературною. Завдяки їй у приміщені Козинської школи працює Музей літератури рідного краю, де зібрані матеріали про історію літератури Обухівщини від часів її зародження і до сьогодні. Там представлені усі відомі в літературному світі особистості, які народилися чи проживали на теренах Обухівського краю. Матеріали із музею, учителі школи активно застосовують у ході навчально-виховного процесу. А екскурсії в музеї проводять самі школярі. Про музей відомо далеко за межами району, його відвідують письменники з різних куточків України та щиро дякують Ользі Миколаївні Колінченко за її ідею втілену в життя.

наверх