Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Масляну гуляли, весну зустрічали!

Зі співами, танцями, веселими конкурси та частуваннями в Козині відсвяткували одне з найбільших зимових гулянь – Масляну. Козинський селищний голова Валерій Володимирович Гартік разом із секретарем ради Тетяною Григорівною Черванчук привітали усіх козинців та гостей зі святом. За християнською традицією, напередодні Великого посту, Валерій Володимирович попросив у всіх прощення: «Прощення – це велика мудрість. Бажаю, щоб Господь подарував кожному цю мудрість, а ще миру, щастя і любові. Простіть мене, простіть рідних і близьких, друзів та недругів, і Бог неодмінно пробачить!»
До теплого, родинного свята дружної козинської громади приєдналися представники сусідніх сіл: Підгірці, Великі Дмитровичі та Старі Безрадичі.
Великодмитровицький сільський голова Світлана Петрівна Божко поділилася своїми враженнями від свята та зазначила, що подібні заходи просто необхідні для громад. Вони об’єднують людей, дають можливість познайомитися та поспілкуватися, відволіктися від рутинної буденності.
Директор Старобезрадичівського будинку культури Наталія Вікторівна Данчек розповіла, що у їх селі Маслянку не відзначають, тож вони залюбки долучилися до святкування козинської Масляної. Господині із Старих Безрадичів приготували вареники із солоними та солодкими начинками, та ще й своїх «фірмових» налисників привезли.
Учасниці колективу «Підгорянка» Людмила Остапенко, Таїсія Кравченко та Катерина Мироненко до Козина приїхали із запальними, народними піснями, аби гостей порадувати та гарний, святковий настрій подарувати.
Директор Козинського будинку культури Інна Василівна Яцків-Бондаренко розповіла, що до святкування Масляної вони готуються заздалегідь: розробляють сценарій, запрошують артистів, домовляються з господинями та закуповують подарунки. Усі фінансові витрати бере на себе Козинська селищна рада, у технічній організації заходу допомагають комунальні службами селища, зокрема, ТОВ «Маєток –2009» та ЖКК.
«Дуже приємно, що усі гості, зокрема, ті що приїхали із сусідніх сіл одразу відгукнулися на запрошення взяти участь у святкуванні Маслянної, а господині залюбки погодилися долучитися до участь у фестивалі «Пан вареник». Цього року готували та пригощали варениками 16 господинь», - зазначила Інна Василівна.
Неперевершеними господинями, без сумніву, видалися козинські жінки. Вони готували вареники з капустою, картоплею, сиром та м’ясом, политі сметаною та заправлені смаженою цибулькою із золотавими шкварочками.
Світлана Борисівна Ковальчук та Катерина Хомівна Колінченко приготували більше 130 вареників кожна. Жінки розповіли, що люблять готувати та ще більше люблять пригощати, тож щоразу беруть участь у такому фестивалі.
Господиня із Козина Людмила Іванівна Тищак приготувала вареники за давнім сімейним рецептом. Головним дегустаторем та помічником був її чоловік Іван Микитович, який зазначив, що саме ці вареники будуть особливі, адже дружина готувала їх з гарним настроєм та душею.
А хто не встиг скуштувати вареників, той мав змогу почастуватися смаколиками від селищної ради: запашним глінтвейном та млинцями з різноманітними солодкими поливами, які особливо смакували дітлахам. Господині Лідія Василівна Савченко, Ніна Михайлівна Жигунова, Тетяна Григорівна Ходченко та Оксана Володимирівна Назаренко заздалегідь насмажили рум’яних, золотавих, дуже смачних млинців, щоб усім гостям свята було до смаку.
Творчі колективи Будинку культури підготували цікаве дійство зі співами, танцями та веселими конкурсами. А запрошені гості додали особливого народного колориту святу.
Найспритніші та найсміливіші відчайдухи лазили на стовп за подарунками. Цього року це були крісло-качалка, обігрівач, постільний та кухонний набори, мультиварка та сертифікат на романтичну вечерю до одного із ресторанів.
На святкування Масляної приїхали майстрині із Обухова, які продавали сувеніри та прикраси. Представниця об’єднання майстрів сучасної творчості Зоя Короленко розповіла, що вони є частими гостями різноманітних козинських заходів. Жінкам подобається дружня атмосфера свята та гарна підготовка, тож вони з радістю приїжджають до Козина.
А завершували святкування Масляної в Козині феєричним вогняним шоу та запальною дискотекою.

наверх