НАСЛІДКИ ОЖЕЛЕДИЦІ ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІШОХОДІВ

Ожеледиця спричинена дощами та заморозками принесла багато незручностей. Льодовий покрив на дорогах і тротуарах ускладнив рух транспорту та пішоходів. У зв’язку з чим збільшилася кількість ДТП.
За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника 46 ДПРЧ смт Козин Олексія Ковальчука до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надходило кілька повідомлень про аварії на автошляхах, куди на допомогу виїжджали рятувальники. Одна із аварій мала летальні наслідки.
Чимало клопотів спричинила ожеледиця і пішоходам, адже значно зросла травматична небезпека. За останні кілька днів до лікарів Козинсьої амбулаторії загальної практики-сімейної медицини все частіше зверталися громадяни зі скаргами спричиненими від падіння на льоду.
✅ Слизько на дорогах та тротуарах буде щонайменше ще кілька днів, тож для того, щоб уникнути травмування під час ожеледиці, варто дотримуватись кількох порад:
📍змайструвати або ж придбати на підошви взуття «льодоступи»;
📍прикріпити на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
📍наклеїти лейкопластир на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натерти піском (на один-два дні вистачатиме);
📍намастити на підошву клей типу «Момент» та поставити взуття на пісок, після цього можна сміливо виходити на вулицю. Кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків.
Людям літнього віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам’ятайте, що дві третини травм отриманих при падінні трапляються у людей старших 60років.
✅Як зменшити ризик травм у ожеледицю:
📌 Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні – впасти.
📌 Ходіть не поспішаючи, ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.
📌 При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
📌 Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
📌 Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
📌 Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу. У такий час і водіям важче впоратися з керування авто.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть свої кінцівки. А якщо впасти все ж таки пощастило, пам’ятайте про правила, які можуть врятувати від сильного травмування.