Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Отримання житлової субсидії з травня 2021 року

Уряд постановою від 14.04.2021 № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» вніс зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення), якими передбачено наступне.

Для отримання житлової субсидії з травня 2021 року громадянам необхідно подати нові заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
З метою уникнення черг, зазначені заяви та декларації можна подати в будь-який місяць з травня по вереснь 2021 року і житлова субсидія буде призначена з травня 2021 року.

Звернутися за оформленням субсидії можна одним із таких способів:
через ЦНАПи та уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати);

  • заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області (вул. Київська, 24, м. Обухів, 08700);
  • через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайіт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua.

Під час призначення житлових субсидій будуть переглянуті підходи до врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій враховуватимуться отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів, здійснення одноразових вартісних покупок, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо.
Вказаним рішенням скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається.

З урахуванням внесених змін субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

  • протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, транспортного засобу, цінних паперів, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;
  • на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня року в якому призначається житлова субсидія;
  • протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
  • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
  • не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
  • володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім’ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
  • має заборгованість із аліментів.

Також субсидія не призначається, якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку. Якщо сім’я не повернула надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання, має прострочену понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованость з оплати житлово-комунальних послуг понад 340 грн.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 07.05.2021 № 242 внесено зміни до форми заяви та декларації для призначення житлової субсидії.
Форми бланків заяви та декларації розміщені на офіційному сайті Козинської селищної ради (вкладка: Структура ради - відділ соціального захисту населення – Допомоги).

наверх