Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ПАМ’ЯТЬ ВІЧНО ЖИВА...

Ми пам’ятаємо про тих, хто не вернувся з битви.
Ми думаєм про вас, хто серед нас живих.
Ми будемо за вас свій отчий край любити
І на землі своїй лишати добрий слід.

До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Козинський Будинок культури підготував фільм «Пам’ять вічно жива Незабутньою сторінкою вписана в історію селища Козина Друга світова війна. Вона наробила лиха в кожному селі Обухівщини, знищила мільйони людських душ і принесла страшні збитки. Коли 22 червня грізного 1941 року почали бомбардувати Київ, більшість козинських чоловіків пішли до військкоматів та на фронт. Страшно і важко переживали люди воєнні роки. Особливо, серце обливалося коли про ті події розповідали сивочолі діти – діти війни!

Власними спогадами про буремні роки війни ділились жителі Козина: Мирон Гаврилович Лапіга, Галина Миронівна Бондаренко, Таїсія Семенівна Малоока, подружжя Володимира Макаровича і Галини Никонівни Загородніх. Розповідали
Також у фільмі йдеться про роки тяжкої роботи на чужині Секлети Денисівни Голядкіної, яку разом з іншими молодими людьми забрали у Німеччину, де вона пробула 3 роки. Там зовсім юній дівчинці довелося важко працювати у господарів, доглядаючи за господарством.

Для ветерана Другої світової війни Степана Йосиповича Руденка День перемоги - свято зі сльозами на очах. Хоча чоловік і не був в окопах, та про страшні жорна війни він знає не з чуток. Про це розповідається у фільмі.

наверх