Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ПАНДУСИ: ОБОВ`ЯЗКОВО ЧИ НІ?

Конституція України, твердить, що усі люди є рівні в правах і повинні мати однаковий доступ до громадських споруд. У законі прописано, що пандусами повинні бути оснащені всі об’єкти громадського призначення. В обов’язковому порядку пандуси повинні бути в закладах соціального призначення. Або ж замість них, повинні бути спеціальні підйомники для людей із інвалідністю». Та чи дійсно це так, ми вирішили переконатися на власні очі, відвідавши у Козині установи та організації громадського призначення. І були приємно здивовані, адже біля школи, ДНЗ «Ялиночка», Козинської селищної ради та супермаркету є пандуси, які відповідають нормам, зокрема правильної ширини та кутом нахилу. А в Козинському будинку культури навіть знаходиться ліфт.
Споруди соцкультпобуту оснащені пандусами завдяки Козинській селищній раді. А от бізнесові об’єкти, наприклад, приватні магазини чи кафе, такими пристроями повинні обладнати їх власники. Або ж встановити спеціальну кнопку виклику. Щоб люди з інвалідністю мали змогу викликати адміністратора чи продавця.
Якщо у Козині людей на інвалідних візках не багато, то слід сказати, що дотримання зазначених вимог стосується й інших представників маломобільних груп населення, зокрема, людей з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітних жінок, людей літнього віку, людей з дитячими візками, тощо.

наверх