Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ПІДГІРЦІВСЬКА БІБЛІОТЕКА

На першому поверсі приміщення Підгірціської сільської ради розташовується сільська бібліотека. Її книжковий фонд налічує близько 5 тисяч книжок: художні, історичні, класика, фантастика і галузевого спрямування.
Із 2003 року тут працює завідувачка Валентина Вікторівна Тетерюк. Вона розповіла, що заклад відвідують майже 300 дорослих читачів та 120 школярів. Здебільшого, школярі читають літературу, рекомендовану у школі для позакласного читання. Дорослі читачі, переважно пенсіонери, цікавляться історичними книгами, фантастикою, жінки захоплюються романами.
У Підгірцівській сільській бібліотеці окрім художньої літератури, представлений широкий асортимент періодичних видань. Які задовольнять цікавість найвибагливіших читачів. Завдяки фінансуванню сільської ради періодику виписують щороку. Низка журналів містять інформацію про цікавих особистостей та визначних постатей минулого і сучасності. У багатьох популярних виданнях для жінок, є різні поради, гороскопи, рецепти та новинки для модниць. У бібліотеці є цікава література і для господинь та любителів поратися на присадибній ділянці. Є журнали для дітей та підлітків.
За словами Валентини Вікторівни, кілька разів проводили акцію «Подаруй бібліотеці книгу», яка дала позитивні результати. Така акція спонукає громадян, які мають зайві книги вдома, не викидати їх, а віднести до місцевої бібліотеки.
У бібліотеці є невелика читальна зала. Минулого року,небайдужі жителі села подарували столи і п’ять комп’ютерів. Тут планують відкрити курси комп’ютерної грамотності для людей старшого віку.
Тут же проходять різноманітні заходи, тематичні виставки. Свої репетиції регулярно проводить хоровий колектив «Підгорянка». У вільний час сюди приходять діти, аби помалювати розмальовки, змістовно провести час.
Підгірцівська бібліотека – це не просто сховище книг, а справжній осередок духовного та інтерактивного розвитку села.

наверх