Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНКИ У ЛІСІ

Рятувальники звертаються до мешканців та гостей міста та району, запам’ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Щоб не заблукати лишайте примітки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.
Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Не загашене вогнище - може бути причиною лісової пожежі.
Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найбільш надійні джерела води струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, взагалі не можна навіть мити руки.
Будьте обережні, у лісі може бути болотиста місцевість - обходьте її. Болотною водою також, не можна користуватися. Поблизу болота, як правило, водиться багато гадюк.
Пам’ятайте - збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях - отруйні.
Уникайте диких тварин. Пам’ятайте що небезпечними можуть бути і лось, і олень, і лисиця - у людей і тварин близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину - якщо вони поранені, перелякані, несподіванкою або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин, можна використовувати як засіб захисту - вогонь або стукати палицею об дерево.
В лісі, особливо навесні, багато кліщів, які можуть причепитися до тіла.
Якщо вас укусив кліщ, треба не пробувати виколупати його, а якнайшвидше дістатися до лікарні.

наверх