Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Про сміття

Усе частіше почали траплятися випадки, коли несвідомі громадяни викидають до контейнерів для побутового сміття будівельний брухт, обрізані гілки дерев, траву. При чому це не просто жителі Козина, а особи які працюють у приватних структурах селища, обслуговують приватні маєтки, закриті «містечка». За словами свідків, це не просто кілька гілляк чи відро трави, це більше півсотні мішків будівельних відходів: битої цегли, бетону, скошеної трави. Такі випадки в окремих місцях, зокрема, у районі по вул. Лісовій , Садовій , Солов’яненко стали не винятковими, а набули постійного характеру. Підприємства, які займаються вивезенням сміття до полігону твердих побутових відходів отримують штрафи за таке сміття, а полігон відмовляється приймати такий вантаж. І якщо так буде і надалі, то на Козин чекає та сама історія, яка трапилася у Львові кілька років тому. Селище опиниться у сміттєвій пастці.
Нагадаємо, що для козинців вивезення сміття БЕЗКОШТОВНЕ. Йдучи на зустріч жителям Козина усі витрати взяла Козинська селищна рада. А це близько 8 млн. грн. на рік!!!
По всьому Козину встановлені контейнери для сортування сміття та є три великих ємкості для великогабаритного сміття. Вони розташовуються на сміттєзбиральних майданчиках по вул. Соловяненка ( біля кладовища), вул. Лісовій (на території ЖБК) та по вул. Рудиківській (поблизу навчального центру ДФС). Але за словами директора ТОВ «МАЄТОК-2009» Валерія Васильовича Онуфрійчука майже біля кожного контейнера для роздільного сортування сміття щоразу спостерігаються купи гілля чи трави. Такі випадки часто фіксуються на набережній р.Козинка.
Для того аби зупинити таке свавілля, адміністрацією Козина створена комісія, яка складатиме протоколи за порушення та подаватиме на винуватців до суду. До того ж, біля контейнерів розташовуються камери відеоспостереження, як фіксують номери автомобілів та обличчя правопорушників. Саме їх світлини будуть розміщені у публічному доступі, аби громадяни знали своїх «героїв» в обличчя.

P.S. Спеціалісти рекомендують приватним володінням викопати компостні ями, куди можна викидати суху траву, рештки їжі, опале листя. Вивезенням будівельного брухту займаються окремі фірми чи приватні підприємства.

наверх