Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

РЕГЛАМЕНТ Козинської селищної ради Обухівського району Київської області VІІІ скликання

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Козинської селищної ради від 18 листопада 2020 р.

РЕГЛАМЕНТ

Козинської селищної ради Обухівського району Київської області VІІІ скликання

Козинська селищна рада Обухівського району Київської області (надалі – «рада») є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси Козинської селищної об’єднаної територіальної громади Обухівського району Київської області у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами, а також згідно повноважень, переданих їй іншими радами (державними органами, установами, судом).

Розділ І. Загальні положення
Стаття 1.
Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції », іншими законодавчими актами, статутом територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.
Стаття 2.
Регламент ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, селищним головою, іншими посадовими особами місцевого самоврядування. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень за спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів ради.
Стаття 3.
Робота ради ведеться державною мовою. У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Переклад його виступу на державну мову, у разі необхідності, забезпечує апарат ради, у випадках передбачених Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», або сам промовець. Засідання ради проводиться гласно, при необхідності шляхом трансляції її засідань через телебачення і радіо, публікації її рішень в засобах масової інформації. Обсяг офіційних повідомлень, час та обсяг трансляції визначаються радою. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
Стаття 4.
1. Представники засобів масової інформації, а також всі бажаючі бути присутніми на сесії подають свою заявку та акредитуються не пізніше ніж за 3 (три) робочих дні до сесії, відмова в акредитації повинна бути вмотивованою. Апарат ради надає представникам засобів масової інформації на їх письмову вимогу матеріали сесії, за винятком тих, які розглядаються за спеціальними процедурами, а також відомостей (інформації), яка має гриф «таємно», «конфіденційна інформація», «службова інформація» у визначених законом випадках, а також персональних даних громадян. Спілкування службових та посадових осіб ради з засобами масової інформації носить виключно добровільний характер і може не виражати думку або позицію самої ради.
2. У разі порушення законодавства про інформацію, громадського порядку або цього Регламенту представниками засобів масової інформації рада може позбавити їх акредитацій на визначений нею термін.
3. На засіданнях ради можуть бути присутні особи за запрошенням, за викликом, а також за власним бажанням депутати Верховної Ради України, Київської обласної та Обухівської районної рад, Президент України, Прем’єр-міністр України, його заступники, судді Конституційного суду України, судді Верховного суду, голова Київської обласної державної адміністрації, голова Обухівської районної державної адміністрації, голова Обухівської районної ради, його заступники, прокурор області, члени виконавчого комітету ради, адвокати, які здійснюють представництво інтересів ради у судах. Вищі посадові особи держави на пленарних засіданнях ради займають місце ліворуч від головуючого.
4. Посадові особи, яких обирає, призначає чи затверджує рада, викликаються безпосередньо, а підлеглі їм службовці через керівників.
5. При необхідності на засідання ради запрошуються керівники структурних підрозділів ради, представники інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських організацій, трудових колективів, преси, телебачення і радіо, а також інші особи залежно від обговорюваного питання.

Запрошені повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до питань, які розглядаються радою або постійною комісією. У разі порушення порядку вони за розпорядженням головуючого можуть позбавлятися права бути присутніми на засіданні.
Інші особи можуть бути присутні на пленарних засіданні ради за умови встановлення їх особи та у межах наявних вільних сидячих місць позаду рядів місць для депутатів та осіб, визначених у пункті 3 цієї статті.
Стаття 5.
1. За рішенням ради, яке приймається після скороченого обговорення більшістю голосів депутатів від загального складу ради або за одноособовим розпорядженням головуючого на сесії, можуть проводитися закриті засідання сесії для розгляду конкретно визначених питань.
2. На закритому засіданні мають право бути присутніми лише особи, які визначені радою.
3. Рада після обговорення наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів (повністю або частково) цього засідання.
Стаття 6.
Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у залі засідань осіб визначається головуючим на сесії. Кожному депутату визначається сидяче місце, яке не може бути зайняте іншими присутніми на сесії особами.
Стаття 7.
Діяльність ради, її виконавчих органів здійснюється згідно з планами роботи, які затверджуються радою та виконавчими органами з врахуванням пропозицій постійних комісій і депутатів ради, наукових установ та громадських об’єднань, органів самоорганізації населення.
Стаття 8.
На будинку, де працюють ради та їх виконавчі комітети, постійно піднімається Державний прапор України, а під час засідань ради в сесійному залі встановлюється Державний прапор України.
Стаття 9.
Кожне перше пленарне засідання ради починається виконанням у залі, де вони проводяться, Державного Гімну України.
Розділ ІІ. Сесія ради
Глава 1. Порядок скликання сесії
Стаття 10.
1. Рада проводить свою роботу сесійно.
2. Сесії ради складаються з пленарних засідань ради і засідань постійних комісій ради, що проводяться у перерві між пленарними засіданнями.
Стаття 11.
1. Порядок скликання сесії визначається статтею 46 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. У випадках, коли сесія скликається за пропозицією виконавчого комітету, постійної комісії чи на вимогу не менш, як однієї третини обраних депутатів ради, в апарат ради передається протокол засідання із зазначенням питань запропонованих до розгляду сесії.
3. Сесії ради скликаються селищним головою або секретарем ради в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.

4. Сесія селищної ради може бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу селищної ради.
Стаття 12.
1. Сесія ради є правомочною, якщо в пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради – тобто, щонайменше 12 депутатів, крім випадків, передбачених розділом VIII цього Регламенту.
2. Якщо на початку сесії з’ясується, що пленарне засідання є неправомочним, то головуючий на сесії повинен оголосити перерву в пленарному засіданні. Якщо після закінчення визначеного головуючим строку перерви в засіданні, кількість депутатів на пленарному засіданні повторно не буде відповідати вимогам щодо його правомочності (відсутність кворуму), то головуючий на сесії остаточно припиняє пленарне засідання та приймає рішення про його перенесення на інший день.
Глава 2. Розпорядок роботи сесії
Стаття 13.
У сесійний період пленарні засідання ради проводяться у визначений головуючим на сесії час, як правило з 14.00 до 18.00, якщо радою не буде прийнято іншого рішення.
Глава 3. Порядок проведення сесії новообраної ради
Стаття 14.
Перша сесія новообраної ради скликається Козинською селищною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 15.
Козинська селищна територіальна виборча комісія спільно з апаратом Козинської селищної ради не пізніш як за 5 днів до початку першої сесії ради нового скликання надсилає депутатам запрошення на сесію.
Стаття 16.
1. Для розробки проекту порядку денного першої сесії ради нового скликання та проектів інших документів, що виносяться на першу сесію, підготовки пропозицій щодо організації її роботи, новообраний селищний голова утворює робочу групу з числа новообраних депутатів цієї ради (далі – робоча група) та працівників апарату Козинської селищної ради.
2. Всі засідання робочої групи скликає і веде селищний голова або інша особа за його дорученням згідно вимог чинного законодавства України.
Стаття 17.
Робоча група спільно з апаратом ради не пізніш як за 5 днів до початку першої сесії ради нового скликання оприлюднює на стендах в приміщенні Козинської селищної ради інформацію про питання, які передбачається внести на розгляд ради, час скликання і місце проведення першої сесії.
Стаття 18.
1. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова територіальної Козинської селищної територіальної виборчої комісії, який (яка) інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно селищного голови.
2. До визнання повноважень депутатів як членів ради новообрана рада може приймати рішення тільки з питань відкриття сесії, обрання робочих органів першої сесії.
3. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного селищного голови відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний селищний голова.
4. Перед початком розгляду порядку денного першої сесії ради, селищний голова сам приймає і пропонує депутатам скласти присягу такого змісту: «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та наро¬дові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки». Текст присяги підписується селищним головою і всіма присутніми на сесії депутатами.
5. Відсутні на першому засіданні першої сесії депутати складають присягу окремо до початку наступного пленарного засідання самостійно публічно оголошуючи текст присяги, визначений в п.4 даної статті.
Стаття 19.
1. На першому засіданні ради головуючий на сесії пропонує депутатам вирішити питання про затвердження Регламенту Козинської селищної ради, її виконавчого комітету, призначити виконуючих обов’язки старост, визначити кількість та персональний склад виконавчого комітету Козинської селищної ради, розпочати консультації щодо персонального складу постійних комісій ради, пропонує розглянути інші визначені ним як невідкладні, питання.
Стаття 20.
1. Питання порядку денного першої сесії, які не потребують попереднього обговорення та проходження процедури розгляду на комісіях, оприлюднення та затвердження стосуються:
1) інформації голови територіальної виборчої комісії про результати місцевих виборів;
2) обрання лічильної комісії ;
3) обрання секретаря ради;
4) інформація робочих груп, відповіді на запитання;
5) обговорення і визначення переліку, кількісного складу і функцій постійних комісій ради;
6) затвердження виконуючих обов’язків старост, визначення старостинських округів;
7) утворення постійних комісій ради та затвердження їх складу;
8) обрання голів постійних комісій ради;
9) питання організації роботи (в тому тимчасової) ради, її виконавчих органів та підрозділів, окремих посадових осіб в умовах реорганізації та в зв’язку з утворенням Козинської ОТГ.
Глава 4. Чергові і позачергові сесії
Стаття 21.
Сесії ради згідно зі статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть скликатися:
- селищним головою;
- секретарем ради;
- однією третиною (1/3) депутатів від загального складу ради;
- виконавчим комітетом ради;
- постійною комісією ради.
Стаття 22.
1. Чергові сесії ради скликаються за розпорядженням селищного голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.
Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.
2. Апарат ради не пізніше ніж за 5 (п’ять) робочих днів повідомляє депутатів про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії ради. Депутати ради повідомляються про час та місце засідання шляхом надсилання їм текстового SMS-повідомлення, рекомендованого листа поштою, телефонограмою, телеграмою, повідомленням, яке вивішується на інформаційному стенді біля приміщення ради або в приміщенні ради, особисто усно або будь-яким іншим способом сповіщення. Депутати мають право ознайомитись у секретаря ради з порядком денним та питаннями, винесеними на сесію в будь-який час, але не пізніше ніж за добу до дня проведення засідання.
Стаття 23.
1. Позачергові сесії скликаються у випадку гострої необхідності.
2. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії ради підписані ініціаторами, надсилаються селищному голові з зазначенням питань до порядку денного та проектами документів, розгляд яких пропонується, не пізніше як за три дні до початку сесії.
3. Рішення про скликання позачергової сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
4. Матеріали позачергової сесії видаються депутатам при їх реєстрації.
Глава 5. Порядок денний сесії
Стаття 24.
1. Проект порядку денного формується апаратом ради.
2. Пропозиції щодо включення питань до проекту порядку денного сесії можуть вноситись селищним головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, загальними зборами громадян, старостами, фізичними особами, державними установами, організаціями та органами, а на пленарному засіданні – селищним головою та депутатами селищної ради, членами виконавчого комітету.
3. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії і надійшли не від депутатів або постійних комісій селищної ради, подаються селищному голові супровідною запискою і проектом рішення, яке пропонується прийняти з цього питання. До проекту рішення додається обґрунтування необхідності прийняття даного рішення. Проекти рішень повинні бути юридично обґрунтованими..
Стаття 25.
Всі питання включені до проекту порядку денного, які вносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються профільною постійною комісією або відділами (структурними підрозділами) ради, посадовими або службовими особами ради згідно їх посадових обов’язків, крім випадків, передбачених цим Регламентом.
Стаття 26.
1. До проекту порядку денного чергової сесії регулярно включаються звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує.
2. До проекту порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії.
3. Проект порядку денного позачергової сесії повідомляється депутатам не пізніш як за один робочий день до сесії ради.
4. Питання, внесені до порядку денного позачергової сесії ради, можуть розглядатися профільною постійною комісією ради в день проведення сесії. У виключних випадках питання, внесені до порядку денного позачергової сесії, можуть розглядатись на пленарних засіданнях без обговорення у постійних комісіях.
Стаття 27.
1. Проект порядку денного сесії, сформований відповідно до вимог даного Регламенту, зміни до нього обговорюються і затверджуються в цілому радою більшістю голосів присутніх депутатів.
2. Обговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сесії проводиться за скороченою процедурою.
Стаття 28.
1. Питання затвердженого порядку денного сесії ради можуть розглядатися в іншій, ніж передбачена в ньому послідовності, відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням ради, прийнятим після обговорення за скороченою процедурою.
2. При цьому заслуховується виступ ініціатора додаткового питання до порядку денного з його обґрунтуванням, а також заслуховується виступ з цього питання голови відповідної постійної комісії та представника відповідного виконавчого органу ради.
Глава 6. Порядок підготовки питань для розгляду на сесії
Стаття 29.
Секретар ради разом з апаратом ради організовує підготовку питань, що вносяться на розгляд сесії.
Стаття 30.
Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися селищним головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян, громадянами. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Стаття 31.
Працівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради зобов’язані надавати ініціаторам проектів рішень допомогу та інформацію, необхідну для підготовки даних рішень.
Стаття 32.
1. Підготовлені проекти рішень ради проходять обов’язкову юридичну експертизу в юридичному відділі (службі).
2. Підготовлені проекти рішень ради повинні містити:
- підпис виконавця, який готував проект рішення;
- підписи осіб, які погоджували даний проект рішення.
До рішення можуть додаватись також довідкові матеріали з техніко-економічним або юридичним обґрунтуванням стосовно тих питань, які це потребують.
Стаття 33.
1. Не пізніше як за 3 дні до розгляду питань на сесії постійні комісії ради проводять їх попереднє обговорення, крім випадків, передбачених статтею 26 цього Регламенту.
2. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують усні або письмові висновки і рекомендації, які розглядаються і враховуються при прийнятті остаточного рішення на сесії ради.
Стаття 34.
Проекти рішень, інші матеріали, які вносяться на розгляд ради, не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії подаються до апарату ради, який не пізніше як за 5 днів до відкриття сесії доводить їх до відома депутатів.
В порядку денному можуть визначатись доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого питання.

В разі, якщо доповідач не вказаний, то доповідачем по відповідному питанню порядку денного є селищний голова.
Стаття 35.
Матеріали, підготовлені з недотриманням вимог цього Регламенту, а також щодо яких спливають граничні терміни розгляду, розглядаються на засіданні ради всіма присутніми на сесії депутатами селищної ради за умови наявності кворуму.
Розділ ІІІ. Пленарні засідання ради
Глава 1. Виключна компетенція ради
Стаття 36.
Виключно на пленарних засіданнях ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
Глава 2. Робочі органи сесії
Стаття 37.
Для забезпечення роботи пленарних засідань можуть обиратись робочі органи сесії з числа депутатів:
- лічильна комісія;
- секретар сесії тощо.
Стаття 38.
1. Лічильна комісія в складі трьох депутатів утворюється на першому пленарному засіданні протокольним рішенням сесії ради без попереднього обговорення із зазначенням розподілу повноважень (голова, заступник голови та секретар комісії) на термін повноважень ради.
2. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів при прийнятті рішень відкритим голосуванням шляхом підняття руки.
3. У випадку відсутності на пленарному засіданні всіх членів лічильної комісії рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання новий склад лічильної комісії.
4. За дорученням ради функції лічильної комісії може виконувати секретар ради або селищний голова.
Стаття 39.
1. Секретар ради працює в раді на постійній основі.
2. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
3. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо:
1) на день проведення першої сесії ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори селищного голови;
2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану селищним головою;
3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії ради селищний голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень селищний голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади селищного голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.
4. У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради після відхилення пропозиції щодо кандидатури селищного голови, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить відповідний селищний голова.
5. Секретар виконує наступні функції :
• веде протокол пленарного засідання ради;
• проводить реєстрацію депутатів, які бажають виступити в обговоренні питань порядку денного;
• надає допомогу головуючому у веденні сесії ради;
• проводить реєстрацію листів, звернень, скарг, заяв, що надійшли на адресу сесії та передає їх головуючому на пленарному засіданні, а також забезпечує передачу вказаних документів виконавцям.
Стаття 40.
Кількісний та особовий склад лічильної комісії сесії затверджується більшістю депутатів від їх загального складу.
Стаття 41.
1. В необхідних випадках за рішенням ради може створюватись редакційна комісія з числа депутатів.
2. Редакційна комісія готує кінцевий текст рішення ради, інші визначені радою матеріали.
Глава 3. Ведення пленарних засідань
Стаття 42.
1. Пленарні засідання ради проводяться згідно з розпорядком роботи сесії.
2. Рішення ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом.
Стаття 43.
1. Пленарні засідання ради відкривають, ведуть і закривають селищний голова або секретар ради, а на першій сесії – голова Козинської селищної територіальної виборчої комісії.
У випадку, якщо сесія скликається за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради.
2. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого, під час розгляду внесеної ним пропозиції з непроцедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання, що містить конфлікт інтересів головуючого, він звільняє місце, відведене для головуючого, а ведення засідання доручається секретарю ради або визначеному радою депутату.
Стаття 44.
1. Головуючий на пленарному засіданні ради:
1) відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях ради;
2) виносить на обговорення проекти рішень, інші акти ради, оголошує їх повну назву, зміст та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
3) організовує розгляд питань;
4) повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
5) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
6) створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
7) ставить питання на голосування, повідомляє його результати;
8) забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
9) робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити у відповідності з порядком денним сесії ;
10) вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
11) здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.
2. Під час засідання ради головуючий не перериває промовців, крім випадків, зазначених у цьому Регламенту.
3. Головуючий може доручити відповідним особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання і з питання, підготовленого відповідною комісією ради. Зачитування документів, пропозицій від комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.
Стаття 45.
1. Пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Реєстрація депутатів проводиться перед кожним пленарним засіданням в журналі засідань сесій ради.
2. На початку пленарного засідання ради і після кожної перерви головуючий або за його дорученням секретар ради проводить реєстрацію депутатів. На початку засідання головуючий повідомляє про кількість присутніх на сесії депутатів.
3. Якщо відкриття пленарного засідання неможливе у зв’язку з відсутністю за даними реєстрації необхідної кількості депутатів, головуючий може відкласти відкриття пленарного засідання або оголошує дату, на яку переноситься початок сесії ради або дату наступного пленарного засідання.
Стаття 46.
На початку пленарного засідання головуючий оголошує порядок денний. Питання розглядаються в тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного пленарного засідання.
Стаття 47.
1. За рішенням ради головуючий може об’єднати обговорення кількох, пов’язаних між собою, питань порядку денного пленарного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення про це приймається без обговорення.
2. До початку розгляду питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними, у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході пленарного засідання.
Глава 4. Порядок надання слова
Стаття 48.
1. Під час виступів на пленарних засіданнях встановлюються такі орієнтовні обмеження часу:

- доповідь - до 15 хв.;

- співдоповідь - до 5 хв. кожна;

- запитання та відповіді на них по доповіді та співдоповідях - до 30 хв.;

- обговорення доповіді - до 30 хв.;

- виступ в обговоренні - до 5 хв.;

- повторний виступ - до 1 хв.;

- запитання - до 1 хв.;

- відповідь на запитання - до 1 хв.;

- репліка за порядком ведення - до 1 хв.;

- оголошення, звернення - до 1 хв.

2. За згодою депутатів головуючий може в необхідних випадках продовжити зазначений час.

Стаття 49.
1. Рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий припиняє надання слова і в разі необхідності обговорення цього питання проводиться за скороченою процедурою.
2. Якщо з’ясується, що визначеного часу для обговорення питань недостатньо, рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.
Стаття 50.
1. Запис депутатів на виступ проводиться шляхом відповідно звернення до секретаря сесії , яке ним реєструється.
2. Список осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається, передається головуючому.
3. Головуючий на засіданні може надати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи, якщо в цьому виникла потреба.
Стаття 51.
В необхідних випадках при прийнятті рішення, які потребують юридичного обґрунтування, головуючий може надавати слово представнику юридичного відділу (служби) або запрошеному на сесію адвокату (адвокатам), який (які) виступає (-ють) представником (представниками) ради в судах, проводять на вимогу ради юридичну експертизу документів, надають юридичні висновки та фахову правничу допомогу раді, її виконавчим органами, посадовим та службовим особам.
Стаття 52.
1. Кожен депутат має гарантоване право на постановку запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування.
2. Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу.
Стаття 53.
На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого.
Стаття 54.
1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
2. Депутат та головуючий може виступити на засіданні ради з одного і того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.
3. Слово щодо порядку ведення пленарного засідання ради, питань про неприйнятність рішення, для довідки, відповіді на запитання і роз’яснень надається головуючим позачергово, але не перериваючи промовця.
4. Запитання доповідачам та співдоповідачам ставляться письмово або усно.
Стаття 55.
1. Доповіді і співдоповіді, виступи, заяви, запити виголошуються з місця.
2. Якщо головуючий не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу.
Стаття 56.
1. Під час засідання ради може, в разі ухвалення головуючим на сесії відповідного рішення, вестись відеозапис або аудіозапис засідання відповідними технічними засобами.

2. Відповідальним за забезпечення відеозапису є секретар селищної ради.
Глава 5. Організація розгляду питань
Стаття 57.
Обговорення питання на пленарному засіданні ради, зазвичай, включає:
1) доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
2) співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
3) виступ чи оголошення думки головою чи представником від профільної постійної комісії;
4) виступи членів постійної комісії з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки;
5) виступи депутатів;
6) оголошення головуючим про припинення обговорення;
7) заключне слово співдоповідачів і доповідача;
8) уточнення і оголошення головуючим, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
9) виступи депутатів з мотивів голосування.
Стаття 58.
1. У випадках, визначених радою, та інших прямо зазначених в Регламенті питань, а також у випадку відсутності запитань, заперечень, бажаючих виступити з конкретного питання рішення можуть бути прийняті після скороченого обговорення, яке включає:
1) виступ (доповідь) голови або представника від профільної постійної комісії;
2) виступи депутатів з мотивів голосування.
2. З питань, з яких не потрібно проводити обговорення, з процедурних та організаційних питань щодо ведення сесії, рада приймає рішення без обговорення.
Стаття 59.
Рішення про необхідність обговорення рада приймає більшістю голосів депутатів від присутніх.
Стаття 60.
Слово для виступу з мотивів голосування надається за усним зверненням депутата.
Стаття 61.
Депутат або постійна комісія можуть подати секретарю на ім’я головуючого свою окрему думку щодо прийнятого на пленарному засіданні рішення. Окрема думка, включається як додаток до матеріалів сесії.
Стаття 62.
У ході обговорення питання на засіданні ради можуть вноситися:
1) пропозиції щодо порядку ведення пленарного засідання та організації розгляду питання;
2) пропозиції, поправки постійних комісій, депутатів.
Стаття 63.
1. Усі пропозиції щодо обговорюваного питання після оголошення його на сесії подаються в письмовій формі секретарю на ім’я головуючого.
2. Тексти виступів депутатів, які виступили, і тих, які не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припиненням обговорення, можуть бути передані секретарю протягом 1 (одного) робочого дня після закінчення засідання і, в цьому разі, включаються в протокол.
Стаття 64.
1. Під час засідання ради може, в разі ухвалення головуючим відповідного рішення, або на вимоги не менше однієї третини депутатів, вестись відеозапис або аудіозапис засідання відповідними технічними засобами. Технічний запис, в такому випадку, здійснюється з моменту початку засідання і закінчується оголошенням голоовуючого про закриття засідання.

2. Фіксування засідання технічними засобами здійснюється таким чином, щоб на відео зображенні було чітко зафіксовано головуючого на засіданні, секретаря ради, всіх присутніх депутатів ради, а також інших осіб, присутніх на засіданні.

3. Допускається використання будь-яких технічних засобів фіксації проведення засідань ради та постійних комісій, які б забезпечували повний, безперервний, надійний, чіткий відео та аудіо запис засідання і який би міг бути в будь-який час відтворений за допомогою технічних записів на протязі 10 (десяти) років.

4. У випадку, якщо рада ухвалила рішення про фіксування засідання, але по технічним причинам фіксування засідання неможливе, у засіданні оголошується перерва, тривалістю не більше однієї години, а у випадку неможливості проведення відеозапису після закінчення перерви, засідання переноситься на інший строк, про що головуючий на засіданні повідомляє депутатів.

5. В разі прийняття головуючим або постійною комісією ради відповідного процедурного рішення про проведення технічного відео фіксування засідання комісії, такий технічний запис забезпечується секретарем селищної ради. Відеозапис засідання постійної комісії здійснюється в такому ж порядку, який передбачений для засідання ради.

6. Відеозаписи засідань ради та постійних комісії селищної ради систематизуються секретарем селищної ради та зберігаються в приміщенні селищної ради, як архівні матеріали.

7. Відеозаписи засідань ради та постійних комісій можуть бути доказами у судових справах, а їх копії надаються у встановленому порядку за письмовим розпорядженням селищного голови.

8. Відеозаписи засідань селищної ради та постійних комісій зберігаються на протязі 10 років, після чого підлягають знищенню в автоматичному порядку.
Глава 6. Прийняття рішень
Стаття 65.
Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень або процедурних рішень.
Стаття 66.
1. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.
2. При встановленні результатів голосування до загального складу селищної ради може включатись селищний голова, якщо він бере участь у засіданні ради і приймає участь в голосуванні. Селищний голова має право вирішального голосу.
Стаття 67.
Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 3 ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», в яких рішення приймаються таємним голосуванням.
Стаття 68.
1. Рішення ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після його обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання допускається лише в випадках, зазначених у цьому Регламенті.
2. Рішення ради про припинення обговорення на пленарному засіданні може прийматися, якщо за це проголосувала більшість від присутніх депутатів.
3. Питання, що виносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються у відповідних постійних комісіях.
4. Голосування здійснюється депутатами особисто в приміщенні для засідань або у відведеному для таємного голосування місці.
5. Рішення, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими, а питання, які розглядались такими, що не були схвалені радою (тобто, у задоволенні яких було відмовлено).
Стаття 69.
Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні, а також зазначені в Регламенті, як такі. Процедурні питання не потребують їх попередньої підготовки в постійних комісіях. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається радою більшістю голосів депутатів від присутніх на пленарному засіданні.
Стаття 70.
1. Рада може скасовувати своє рішення, якщо за це проголосувала більшість від загального складу ради і якщо рішення, що скасовується, не породило будь-яких юридичних наслідків.
2. У ході прийняття рішення чи вирішення іншого питання може здійснюватися переголосування радою, після проведення нового обговорення, якщо за це проголосувало більшість депутатів від присутніх на пленарному засіданні.
3. Рада не може розглядати та продовжувати строк дії рішень, які втратили чинність, були раніше скасованими, визнані недійсними або сплинув термін, на який вони приймались, і про що було прямо зазначено в самому рішенні.
Стаття 71.
Формою виконання рішень ради може бути протокольне доручення, яке приймається на пленарному засіданні ради на випадок, коли поставлене депутатами чи керівниками виконавчих органів ради питання не ввійшло в проект того чи іншого рішення, але має до нього безпосереднє відношення.
Стаття 72.
1. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням чи таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
Стаття 73.
1. Поіменне голосування проводиться з усіх питань, не віднесених до таємного голосування. Поіменне голосування забезпечується шляхом проставлення депутатом свого особистого підпису на підписному листі конкретного питання порядку денного в одній з граф, які дозволяють однозначно визначити його волю «за» чи «проти» або в графі «Утримався».
2. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», зберігаються протягом необмеженого строку і є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
Стаття 74.
Рішення ради може бути зупинено селищним головою у відповідності до частини четвертої статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 75.
1. Прийняті радою рішення передаються постійним комісіям та видаються депутатам і всім зацікавленим особам (у копіях) за їх вимогою через 10 календарних днів після закінчення відповідного пленарного засідання.
2. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації ».
3. Особливості діяльності ради з підготовки, прийняття та відстеження ефективності регуляторних актів визначаються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.
Стаття 76.
1. Рішення ради надсилаються відповідним підприємствам, організаціям і установам, посадовим особам і доводяться до відома громадян не пізніш як у двадцятиденний строк після їх прийняття.
2. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень в дію.
3. Рішення ради індивідуально-правового характеру набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень в дію і оприлюдненню в засобах масової інформації не підлягають.
Стаття 77.
Прийняті рішення підписуються головуючим. Рішення з питань, які розглядалися коли головуючий тимчасово передавав усі свої обов’язки іншій особі у встановленому порядку, підписуються такою особою.
Глава 7. Порядок голосування пропозицій
Стаття 78.
1. Обговорення та голосування з питань і пропозицій проводиться таким чином, щоб з’ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них.
2. Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.
Стаття 79.
Після закінчення обговорення питання головуючий оголошує про перехід до голосування, а також про вид голосування, якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або пропозиції депутатів.
Стаття 80.
1. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки.
2. Якщо окрема думка депутата чи постійної комісії містить пропозиції щодо обговореного питання, головуючий оголошує ці пропозиції і також ставить їх на голосування.
3. Пропозиції і поправки повинні проходити юридичну експертизу, яку на пленарному засіданні здійснює представник від юридичної служби або інший фахівець з юридичних питань, який виконує такі функції згідно відповідного договору про надання правової (правничої, юридичної) допомоги.
4. Головуючий може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити її на голосування, якщо вона суперечить чинному законодавству, подана з порушеннями даного Регламенту, не пройшла юридичну експертизу або з інших мотивів.
Стаття 81.
1. Пропозиції та поправки до проектів рішень ради подаються депутатами доповідачу з даного питання у письмовій формі за особистим підписом ініціаторів не пізніше, як за два робочих дні до початку сесії.
2. Пропозиції і поправки ставляться на голосування в порядку надходження.
Стаття 82.
1. Головуючий послідовно оголошує зміст поправок і пропозицій і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної поправки чи пропозиції окремо.
2. Головуючий після закінчення голосування повідомляє повні результати і прийняте рішення.
Стаття 83.
1. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
2. В разі порушення процедури голосування або виникнення перешкоди під час його проведення, негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
3. Голосування проводиться за допомогою підняття рук при проведенні відкритого голосування або бюлетенями при проведенні таємного голосування.
4. Поіменне голосування забезпечується шляхом проставлення депутатом свого особистого підпису на підписному листі конкретного питання порядку денного в одній з граф, які дозволяють однозначно визначити його волю «за» чи «проти» або в графі «Утримався», вчинене безпосередньо під час пленарного засідання.
Стаття 84.
В будь-який час депутат може звертатись з пропозиціями щодо дотримання Регламенту під час проведення пленарного засідання ради:
- щодо перерви у пленарному засіданні;
- щодо закритості (гласності) розгляду питань порядку денного;
- про припинення обговорення питання порядку денного;
- про те, щоб вважати список для виступів вичерпаним;
- про перенесення питання порядку денного;
- про повторний розгляд сесійного питання.
Стаття 85.
Пропозиції щодо дотримання Регламенту повинні негайно ставитись на обговорення і голосування. Якщо є декілька пропозицій, то слід організовувати голосування з дотриманням черговості.
Стаття 86.
Виступи щодо регламенту не повинні тривати довше ніж 3 хвилини і обмежуватись обговоренням питань, безпосередньо пов’язаних з Регламентом і у відповідності з ним.
Стаття 87.
При розгляді пропозицій щодо регламенту надається можливість кожному депутату висловити свою думку «за» чи «проти».
Стаття 88.
Головуючий може повторно висловити свою думку щодо відповідного положення Регламенту перед повторним голосуванням.
Стаття 89.
Одна і та ж пропозиція не може ставитись на голосування більше двох разів, крім випадків, передбачених Регламентом.
Глава 8. Таємне голосування
Стаття 90.
1. З визначених радою питань може проводитися таємне голосування.
2. Рішення про проведення таємного голосування приймається більшістю депутатів від загального складу ради за пропозицією головуючого на сесії або будь-якого депутата ради.
Стаття 91.
Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами пунктами 4 і 16 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та при затвердженні селищною радою претендента на посаду заступника селищного голови.
Стаття 92.
1. Таємне голосування організовує лічильна комісія.
2. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.
Стаття 93.
1. Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування виготовляються лічильною комісією в довільній формі. У бюлетень для таємного голосування по проекту рішення ради вноситься запис «підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, нижче – запис «не підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, ще нижче – запис «утримуюсь» і праворуч порожній квадрат.
2. На кожному бюлетені для таємного голосування мають бути підписи всіх членів лічильної комісії.
Стаття 94.
Час і місце проведення голосування, а також організація голосування встановлюється лічильною комісією і доводиться до відома всіх депутатів.
Стаття 95.
Лічильна комісія перед початком голосування:
- одержує від секретаря ради складений в алфавітному порядку список усіх депутатів, повноваження яких визначені дійсними;
- організовує заповнення бюлетенів для таємного голосування у кількості депутатів, повноваження яких визначені дійсними плюс один бюлетень для селищного голови (якщо він приймає участь в голосуванні);
- готує скриньки для таємного голосування і забезпечує всі умови для пвного дотримання таємниці волевиявлення;
- знищує бюлетені, що залишились після завершення їх видачі.
Стаття 96.
1. Голосування проводиться у окремому приміщенні. Всі депутати забезпечуються кульковими ручками одного кольору.
Заповнений бюлетень опускається в скриньку, яка є непрозорою і унеможливлює встановлення волевиявлення окремого депутата.
2. Підрахунок голосів і встановлення результатів виборів проводиться лише членами лічильної комісії.
Стаття 97.
1. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії .
2. Голова лічильної комісії оголошує результати голосування.
Стаття 98.
На підставі доповіді лічильної комісії про результат таємного голосування головуючий повідомляє прийнято рішення або ні, а при виборах (погодженні) називає кандидатури обрані (погоджені) на посади.
Глава 9. Дисципліна та етика пленарних засідань
Стаття 99.
1. На пленарному засіданні ради промовець, як і всі присутні, зобов’язаний дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий має право попередити промовця про неприпустимість порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.
2. Депутат, групи депутатів, на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого про надання слова для репліки.
Головуючий на засіданні надає слово депутату, або представнику депутатської групи відразу після звернення.
3. Якщо головуючий звертається до промовця, останній повинен зупинити свій виступ, в іншому разі головуючий може позбавити його слова.
4. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий після попередження позбавляє його слова.
Стаття 100.
1. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження головуючий за згодою більшості депутатів, присутніх на сесії, визначеною шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал.
2. Якщо депутат відмовляється залишити зал, головуючий припиняє засідання до виконання депутатом його вимог.
Стаття 101.
У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.
Глава 10. Про порядок оформлення матеріалів сесії
Стаття 102.
Матеріали сесії складаються з протоколу сесії.
Стаття 103.
1. Протокол сесії повинен містити:
1) назву ради та її скликання, порядковий номер сесії, дату і місце її проведення, час початку і закінчення;
2) загальне число депутатів ради, кількість присутніх, список запрошених на сесію та прізвища депутатів інших рад, які були присутніми на сесії;
3) порядок денний сесії;
4) прізвища, посади доповідачів, співдоповідачів і виступаючих;
5) результати голосування і прийняті рішення;
6) запити депутатів, відповіді на них, прийняті радою рішення по запитах.
2. До протоколу сесії додаються:
1) тексти доповідей і співдоповідей (за наявності);
2) список присутніх на сесії депутатів;
3) поправки і доповнення до проектів рішень;
4) підписні листи з кожного питання порядку денного з результатами поіменного голосування депутатів ради.
Стаття 104.
Протоколи сесій ради підписуються головуючим на сесії та секретарем ради. Підпис селищного голови на протоколі та всіх рішеннях ради скріплюється гербовою печаткою Козинської селищної ради.
Стаття 105.
1. Рішення ради та її виконавчих органів, розпорядчі документи посадових осіб ради, витяги з протоколу засідання ради на письмову вимогу громадян можуть бути їм видані у вигляді засвідчених належним чином копій.

2. Рішення ради та її органів, прийнятих по суті розгляду заяв фізичних та юридичних осіб, надаються таким особам або їх повноважним представникам особисто під розпис в журналі видачі рішень ради та рішень її виконавчих органів в обов’язковому порядку. Заявники повідомляються про прийняте рішення та можливість отримати копію рішення шляхом направлення на їх адресу листа, телефонограми, телеграми, або за допомогою інших засобів зв’язку.
Розділ IV. Депутати, посадові особи і органи ради
Глава 1. Депутати
Стаття 106.
Права, порядок діяльності депутата в раді та її органах визначаються Конституцією України, законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом територіальної громади, Положеннями про постійні комісії ради і цим Регламентом.
Стаття 107.
1. Повноваження депутата починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день відкриття першої сесії ради нового скликання.
2. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Стаття 108.
1. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі ради, засіданні постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
2. Участь депутата у роботі ради та її комісій виявляється:
- у присутності на всіх пленарних засіданнях і засіданнях комісій;
- в активній роботі над питаннями, які виносяться на розгляд ради і попередньо розглядаються постійною комісією;
- у виступах з питань, які розглядаються;
- у внесенні поправок і пропозицій при розгляді проектів рішень ради;
- в ініціюванні питань до плану роботи ради і постійних комісій;
- в ініціюванні питань до порядку денного сесії ;
- у підготовці проектів рішень;
- в організації контролю за виконанням, в першу чергу, рішень ради, віднесених до компетенції постійної комісії , в якій працює депутат;
- у підготовці матеріалів по звіту постійної комісії перед селищною радою;
- в інформації виборців про рішення, які приймаються радою і постійною комісією тощо.
Стаття 109.
Відповідно до частини 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і цього Регламенту ради депутат за рішенням ради може вести пленарне засідання сесії . В цьому випадку цей депутат підписує протокол і прийняті рішення ради.
Стаття 110.
Депутат має право вийти з пропозицією про включення окремих питань до порядку денного. Ця пропозиція попередньо розглядається на засіданні відповідної постійної комісії. Про включення чи не включення запропонованих депутатом питань до порядку денного сесії , вирішує постійна комісія.
Стаття 111.
Депутат має право на депутатське звернення, депутатський запит та депутатське запитання. Порядок їх внесення та розгляду викладений в статтях 13, 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та в розділі VII цього Регламенту.
Стаття 112.
Депутат представляє інтереси громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат ради повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю за рахунок місцевого бюджету.
Стаття 113.
1. Крім інформації виборців про роботу ради, її органів, депутатами розглядаються пропозиції, заяви і скарги громадян, ведеться прийом громадян.
2. Депутат розглядає звернення, які надійшли до нього, вживає заходів до їх вирішення. З цією метою депутат може направляти одержані ним пропозиції , заяви і скарги до відповідних виконавчих органів ради, інших органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, громадських об’єднань, якщо вирішення питань належить до їх повноважень, які зобов’язані розглянути їх відповідно до чинного законодавства і про результати повідомити заявника, а також депутата.
Стаття 114.
Депутат періодично, але не менш як один раз на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу і роботу ради перед виборцями, громадськими об’єднаннями.
Стаття 115.
Депутат як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 116.
Постійна комісія ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики, в разі надходження до ради листів, заяв, звернень про порушення депутатом хоча б однієї з норм правил, викладених в статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» чи письмових повідомлень депутатів, розглядає наведені факти. В разі систематичного порушення депутатом норм депутатської етики, пропуску протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, інших вимог, передбачених статтею 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики згідно із статтею 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» вносить пропозиції про ініціювання питання щодо відкликання депутата на пленарне засідання ради.
Стаття 117.
Гарантії депутатської діяльності, охорона трудових та інших прав депутата забезпечуються відповідно до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Глава 2. Депутатські групи
Стаття 118.
Депутати ради можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи за умови, що до складу кожної із них входить не менше як 3 депутати. Депутатські групи формуються як на партійній, так і на позапартійній основі. Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити й позапартійні депутати, які підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об’єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного і соціально-економічного розвитку, місцевого самоврядування.
Стаття 119.
Депутатські групи (фракції ) не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, місцевих, професійних чи релігійних інтересів.
Стаття 120.
1. Діяльність депутатських груп (фракцій) здійснюється в межах Конституції і законів України і спрямована на вирішення питань місцевого самоврядування. Порядок їх роботи, умови вступу і виходу депутатів з груп (фракцій) визначається самою депутатською групою (фракцією).
2. Депутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи (фракції). Селищний голова і секретар ради не можуть входити до складу жодної депутатської групи (фракції).
Стаття 121.
Депутатські групи (фракції ) ради можуть формуватися і реорганізовуватися протягом повноважень ради відповідного скликання.
Стаття 122.
1. Депутатська група (фракція) реєструється радою на пленарному засіданні за поданням особи, яка очолює депутатську групу (фракцію), до якого додається підписане депутатами цієї групи (фракції) письмове повідомлення про сформування депутатської групи (фракції) із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи (фракції) та депутатів, які уповноважені представляти групу (фракцію).
2. Рішення про об’єднання депутатів у групу (фракцію) доводиться до відома депутатів головуючим під час пленарного засіданні ради.
3. У раді може бути створена лише одна фракція місцевої організації відповідної політичної партії, депутати від якої обрані до ради.
4. Депутатська група (фракція) не може використовувати повну чи скорочену назву існуючої депутатської групи (фракції ) ради.
Стаття 123.
Після реєстрації депутатської групи (фракції ) на пленарному засіданні сесії головуючий інформує депутатів про сформування такої групи (фракції), її кількісний склад. В тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп (фракцій).
Стаття 124.
Діяльність депутатської групи (фракції ) також припиняється у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи (фракції ) чи після закінчення строку, на який депутати об’єдналися в депутатську групу (фракцію), або строку повноважень ради відповідного скликання.
Стаття 125.
Депутатські групи (фракції ) можуть приймати участь в попередньому обговоренні кандидатур до складу виконавчого комітету ради, керівників інших органів ради, яких вона затверджує, розгляді питань, які виносяться на сесію, вносити відповідні пропозиції щодо рішень ради, мають гарантоване право на виступ свого представника з усіх питань порядку денного на пленарних засіданнях ради. Пропозиції груп (фракцій) носять рекомендаційний характер.
Стаття 126.
Голова депутатської групи (фракції ) обирається депутатами, що входять до складу даної депутатської групи (фракції ) на зборах групи (фракції ) більшістю від загального складу групи (фракції ).
Глава 3. Селищний голова, заступник селищного голови та секретар ради
Стаття 127.
Селищний голова є головною посадовою особою селищної об’єднаної територіальної громади, обирається нею на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування, здійснює свої повноваження на постійній основі.
Стаття 128.
Селищний голова при здійсненні наданих повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою і відповідальним перед радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Стаття 129.
Селищний голова очолює виконавчий комітет, головує на пленарних засіданнях ради (крім випадків, передбачених частиною 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом) та очолює її як юридичну особу.
Стаття 130.
Повноваження селищного голови, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, Статутом територіальної громади і цим Регламентом.
Стаття 131.
Селищний голова може в установленому законом порядку зупинити дію рішень ради та її виконавчого комітету.
Стаття 132.
На селищного голову поширюються повноваження та гарантії депутатів, передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 133.
Повноваження селищного голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 134.
Секретар ради обирається за пропозицією селищного голови з числа її депутатів на строк повноважень ради та працює в ній на постійній основі.
Стаття 135.
Обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради за пропозицією селищного голови відбувається за рішенням ради, прийнятим шляхом таємного голосування більшістю депутатів від загального складу ради.
Повноваження секретаря ради, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом територіальної громади, цим Регламентом.
Стаття 136.
Заступник селищного голови відноситься до категорії посадових осіб місцевого самоврядування. Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування заступника селищного голови здійснюється шляхом затвердження на сесії селищної ради за поданням селищного голови.
Стаття 137.
На селищного голову, заступника та секретаря ради поширюються обмеження, визначені законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції ».
Глава 4. Постійні комісії ради
Стаття 138.
Повноваження постійних комісій ради, порядок їх створення і діяльності, структура і їх взаємодія з органами виконавчої влади ради визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про постійні комісії ради, та цим Регламентом.
Стаття 139.
Постійні комісії ради обираються з числа депутатів на першій сесії ради нового скликання на строк її повноваження у складі голови і членів комісії за поданням селищного голови та за згодою депутатів.
Стаття 140.
Кількісний склад комісії визначається радою, але на менше 3-х членів в кожній комісії. Комісії формуються по напрямках, визначених радою. В разі необхідності може бути змінено їх кількісний склад, переобрано персональний склад.
Стаття 141.
1. Голова постійної комісії може бути в будь-який час відкликаний радою, як за поданням селищного голови, так і за пропозицією членів постійної комісії, в якій працює голова комісії .
2. Голова постійної комісії може бути також відкликаний радою за його проханням або у випадках, зазначених цьому Регламенті.
Стаття 142.
Координує роботу постійних комісій ради секретар ради.
Стаття 143.
Пропозиції щодо порядку денного засідання постійної комісії формує голова комісії за поданням селищного голови, секретаря ради, депутатів не пізніше, як за два робочих дні до засідання комісії.
Стаття 144.
Проекти рішень ради з питань внесених на засідання постійних комісій приймаються, як правило, один раз. Для повторного розгляду питання виконавець викладає письмове обґрунтування необхідності розгляду та погоджує його селищним головою або секретарем ради і головою постійної комісії.
Стаття 145.
Порядок денний та регламент роботи постійної комісії затверджується на початку засідання більшістю голосів від загального складу постійної комісії.
Глава 5. Тимчасові контрольні комісії ради
Стаття 146.
Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
Стаття 147.
Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву, завдання, положення, її голову, вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менш однієї третини депутатів від загального складу ради.
Стаття 148.
Участь депутатів в роботі тимчасової контрольної комісії не звільняє їх від роботи в постійних комісіях ради.
Стаття 149.
Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі, - спеціалісти, експерти, інші особи – не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.
Стаття 150.
Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі прийняття повноважень ради, яка створила цю комісію.
Глава 6. Про порядок висвітлення діяльності ради
Стаття 151.
Рада, постійні та тимчасові контрольні комісії, депутатські групи (фракції ) ради проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення, хід їх виконання, реалізацію наказів виборців.
Стаття 152.
Гласність роботи ради забезпечується шляхом публікації звіту засідань на офіційному веб-сайті, в інших засобах масової інформації.
Стаття 153.
1. Депутати для висвітлення позиції з того чи іншого питання, пов’язаного з їх депутатською діяльністю, не рідше одного разу на квартал мають гарантоване право виступу в кожному засобі масової інформації, засновником (співзасновником) якого є рада.
2. Підставою для такого виступу є письмове повідомлення на ім’я керівника відповідного засобу масової інформації , яке надається не пізніше, ніж за 20 днів до дня оприлюднення інформації.
Стаття 154.
Виступи в засобах масової інформації засновником (співзасновником) якого є рада здійснюється на безоплатній основі, лише за умови, якщо вони не мають рекламного характеру.
Розділ V. Формування виконавчих органів ради
Глава 1. Утворення виконавчого комітету ради
Стаття 155.
Порядок формування виконавчих органів ради визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 156.
Виконавчий комітет селищної ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню відповідною радою взаємодії, зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, сприяє акредитованим працівникам засобів масової інформації у здійсненні ними професійної діяльності, заздалегідь повідомляє їх про час проведення засідань, прес-конференцій, надає інформаційні матеріали, необхідні для ознайомлення громадськості з роботою ради.
Стаття 157.
Виконавчий комітет ради утворюється селищною радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються селищною радою за поданням селищного голови.
Стаття 158.
1. Виконавчий комітет ради здійснює свою роботу на підставі регламенту роботи виконавчого комітету, який затверджується сесією ради.
2. Основною формою роботи виконавчого комітету селищної ради є його засідання.

3. Засідання виконавчого комітету скликаються селищним голово в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і є правомочними, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
Стаття 159.
Виконавчий комітет селищної ради:

1) попередньо розглядає проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд селищної ради;

2) координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;

3) має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб;

4) виконує функції та повноваження, надані йому Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
Стаття 160.
Селищна рада може прийняти рішення про розмежування повноважень між її виконавчим комітетом, відділами, управліннями, іншими виконавчими органами ради та селищним головою в межах повноважень, наданих чинним законодавством виконавчим органам селищних рад.
Стаття 161.
1. До складу виконавчого комітету селищної ради не можуть входити депутати селищної ради, крім секретаря ради.
2. Виконавчий комітет ради очолює селищний голова, а за його відсутності – керуючий справами виконкому Козинської селищної ради.
Глава 2. Формування структури виконавчих органів ради
Стаття 162.
Перед внесенням на розгляд ради питання про формування структури виконавчих органів ради воно попередньо розглядається в постійних комісіях.
Стаття 163.
Постійні комісії не пізніш як за 3 дні до своїх засідань повинні отримати від виконавчого комітету проект рішення з даного питання, завізований заступниками селищного голови і головним бухгалтером Козинської селищної ради.
Стаття 164.
При розгляді питання формування структури виконавчих органів ради постійні комісії можуть заслуховувати інформацію заступників селищного голови, керуючого справами виконкому ради, керівника структурного підрозділу з питань фінансів.
Стаття 165.
Селищний голова на пленарному засіданні ради інформує депутатів по суті висновків постійних комісій, після чого проводить голосування з даного питання.
Стаття 166.
У разі коли головуючому надійде пропозиція про обговорення питання формування структури виконавчих органів ради і вона отримає підтримку більшості депутатів, голосування проводиться після обговорення.
Розділ VI. Здійснення контролю
Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради
Стаття 167.
Рада відповідно до визначених законом повноважень безпосередньо або через свої органи (постійні та тимчасові контрольні комісії ) здійснює контроль за виконанням своїх рішень і інших актів, які вона прийняла.
Стаття 168.
Свої контрольні функції постійні та тимчасові контрольні комісії здійснюють згідно з цим Регламентом, Положеннями про постійні комісії та чинним законодавством.
Стаття 169.
За вимогою постійних та тимчасових контрольних комісій апарат ради та виконавчий комітет надають інформацію про хід виконання рішень та періодично інформують раду про хід виконання рішень, вносять пропозиції про зняття з контролю виконаних рішень.
Глава 2. Контроль за рішеннями виконавчого комітету ради
Стаття 170.
Контроль за рішеннями виконавчого комітету здійснюється постійними комісіями ради.
Стаття 171.
Механізм здійснення контролю за рішеннями виконавчого комітету ради визначається Регламентом виконавчого комітету ради.
Розділ VII. Депутатські звернення, запити,запитання. Пропозиції і зауваження депутата
Стаття 172.
1. Депутат має право звернутися з депутатським зверненням (викладеною в письмовій формі вимогою депутата здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення) з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств,установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади.
2. Відповідь на депутатське звернення повинна бути надана депутату у десятиденний строк, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки порушених питань – не пізніш як у місячний строк, про що депутату зобов’язані письмово повідомити, обґрунтувавши мотиви необхідності цього продовження.
3. Депутат може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій, яким було адресовано депутатське звернення, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п’ять календарних днів.
Стаття 173.
Письмові депутатські звернення та запитання, які направляються на адресу виконавчих органів ради попередньо реєструються в апараті ради.
Стаття 174.
Якщо депутат незадоволений результатами розгляду свого звернення, він має право на депутатський запит до посадових осіб ради і її органів селищного голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території територіальної громади, голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.
Стаття 175.
1. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради. По ньому проводиться обговорення і приймається рішення.
2. Запит в усній формі вноситься депутатом перед затвердженням порядку денного.
3. Письмовий текст запиту оголошується на пленарному засіданні ради головуючим. Селищний голова доводить текст звернення до адресата.
Стаття 176.
1. Орган чи посадова особа, до яких звернуто запит, зобов’язаний дати усну чи письмову відповідь на запит у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.
2. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради, при цьому обговорення може бути проведено, якщо на цьому наполягає не менше . присутніх на засіданні депутатів. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою, і вони або уповноважені ними особи мають право бути на цьому засіданні. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
Стаття 177.
Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому, розглядаються радою або за її дорученням постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також відповідну раду.
Розділ VIII. Особливі процедури розгляду питань
Глава 1. Прийняття бюджету і контроль за його виконанням
Стаття 178.
Процес безпосереднього формування бюджету на наступний фінансовий рік починається після ухвалення Верховною Радою України у другому читанні Закону України про Державний бюджет України на наступний рік та доведення у тижневий термін після цього Кабінетом Міністрів України виконавчому комітету ради положень та показників міжбюджетних відносин (обсягів міжбюджетних трансфертів та текстових статей, що визначають особливості міжбюджетних відносин на наступний бюджетний період), які були проголосовані Верховною Радою України у другому читанні.
Стаття 179.
На основі прогнозованого структурним підрозділом з питань економіки ради розвитку соціально-економічного стану території селищної ради на наступний період, бюджетних запитів головних розпорядників коштів структурний підрозділ з питань фінансів ради у відповідності із статтями 75, 76 Бюджетного кодексу України складає проект бюджету на наступний бюджетний період у місячний термін після отримання показників міжбюджетних трансфертів, затверджених Верховною Радою України при прийнятті проекту Закону про Державний бюджет України у другому читанні.
Стаття 180.
Проект бюджету на наступний рік подається на попередній розгляд постійних комісій ради.
Стаття 181.
З доповіддю на засіданнях всіх постійних комісій про проект бюджету виступає керівник структурного підрозідлу з питань фінансів (головний бухгалтер) або особа, яка виконує його обов’язки. На ознайомлення депутатів з проектом бюджету дається, як правило, не менше 14 днів.
Стаття 182.
Постійні комісії розглядають подані документи, після чого вони передають свої поправки до проекту бюджету в постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Стаття 183.
Якщо постійна комісія виносить пропозицію про збільшення видатків або скорочення доходів, вона зобов’язана запропонувати на ту ж саму суму коштів відповідно, збільшення доходів за рахунок інших джерел або скорочення видатків на іншу статтю. Постійні комісії подають до кожної поправки письмове обґрунтування.
Стаття 184.
1. Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку попередньо вивчає і розглядає на своєму засіданні поданий проект бюджету на наступний рік, а також розглядає поправки і пропозиції, які надійшли від інших постійних комісій ради.
2. Постійна комісія готує висновки з розглянутих питань і спільно із структурним підрозділом з питань фінансів розробляє остаточний варіант проекту рішення ради. Засідання проводиться не пізніше ніж за 2 дні до пленарного засідання ради.
3. Структурний підрозділ з питань фінансів ради готує таблицю про підтримані пропозиції депутатів, груп, фракцій та постійних комісій і перелік відхилених пропозицій до бюджету з вмотивованими поясненнями щодо неврахованих пропозицій.
Стаття 185.
На розгляд ради схвалений проект бюджету подається селищним головою.
Співдоповідь з проекту бюджету робить голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку або призначений постійною комісією депутат, який входить до її складу.
Стаття 186.
Після обговорення проекту бюджету, в якому обов’язково беруть участь представники від всіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження бюджету.
Стаття 187.
Загальний постійний контроль за виконанням бюджету здійснює рада як безпосередньо, так і через постійну комісію з фінансово-економічних питань та бюджету, питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики, інша постійна комісія ради може проконтролювати виконання статей бюджету відповідно до її компетенції.
Стаття 188.
1. З додержанням вимоги частини 1 статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» структурний підрозділ з питань фінансів щоквартально подає на розгляд ради письмові звіти про хід та результати виконання бюджету.
2. Рішення про звіт приймається після його попереднього розгляду на засіданнях постійних комісій і виконавчого комітету ради. Порядок розгляду виконання бюджету аналогічний порядку підготовки бюджету на наступний рік.
Стаття 189.
Після закінчення бюджетного року, виконавчий комітет подає на затвердження ради, не пізніше 1 кварталу поточного року, письмовий звіт про виконання бюджету за минулий рік.
Стаття 190.
Попередньо письмовий звіт розглядається постійними комісіями, які готують відповідні висновки і подають їх для узагальнення в постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Стаття 191.
Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку розглядає звіт про виконання бюджету за минулий рік, висновки інших комісій і спільно із структурним підрозділом з питань фінансів готує остаточний варіант проекту рішення ради про затвердження звіту.
Стаття 192.
Після доповіді керівника структурного підрозділу з питань фінансів ради та після інформації голови постійної комісії з фінансово-економічних питань та бюджету, питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики про виконання бюджету і відповідей на запитання, рада приймає рішення щодо звіту про виконання бюджету.
Стаття 193.
У двомісячний термін після завершення першого, другого, третього кварталів та у тримісячний термін після завершення року на її офіційному веб-сайті публікують квартальний чи річний звіт про хід і результати виконання бюджету. Звіт, що відповідає за формою затвердженому бюджету, подає структурний підрозділ з питань фінансів.
Глава 2. Затвердження програм розвитку та контроль за їх виконанням
Стаття 194.
Формування програми соціально-економічного і культурного розвитку відбувається паралельно з підготовкою проекту бюджету на наступний рік, виходячи з фінансових можливостей.
Стаття 195.
Проекти програм складають виконавчі органи ради, до компетенції яких входить питання цільових програм.
Стаття 196.
Зазначені документи направляються для попереднього розгляду і підготовки висновків і пропозицій постійним комісіям ради. Висновки, поправки і пропозиції з письмовим обґрунтуванням непрофільних постійних комісій в письмовій формі направляються в постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Стаття 197.
Постійна комісія з фінансово-економічних питань та бюджету, питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики після надходження проектів програм і пропозицій постійних комісій готує висновки щодо повноти фінансового обґрунтування і забезпечення програм, які приймаються.
Стаття 198.
Проект рішення ради про затвердження програм готують відповідні виконавчі органи ради спільно з профільними постійними комісіями.
Стаття 199.
1. Проекти програм на розгляд ради подаються виконавчим комітетом, а співдоповіді роблять голови відповідних постійних комісій.
2. Після обговорення програм, в якому в обов’язковому порядку беруть участь представники від усіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження цих програм.
Стаття 200.
В разі не затвердження радою програми, вона відправляється в постійні комісії і виконавчий комітет на доопрацювання.
Стаття 201.
Протягом поточного доку до програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм можуть бути внесені зміни і доповнення на основі спільно прийнятого рішення виконавчого комітету і постійної комісії з фінансово-економічних питань та бюджету, питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики з наступним затвердженням радою.
Стаття 202.
Контроль за ходом виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм рада здійснює як безпосередньо, заслуховуючи інформації, звіти відповідних виконавчих органів з цих питань, так і через постійні комісії відповідно до їх компетенції.
Стаття 203.
Виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм розглядається радою періодично, але не рідше як два рази на рік, інших цільових програм, не рідше одного разу на рік.
Стаття 204.
Виконання програм і прийняті радою рішення з цього приводу підлягають оприлюдненню в засобах масової інформації як звіт перед територіальною громадою.
Глава 3. Дострокове припинення повноважень селищного голови
Стаття 205.
1. Повноваження селищного голови, вважаються достроково припиненими у разі:
1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
5) відкликання з посади за народною ініціативою;
6) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
7) його смерті.
2. Повноваження селищного голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження селищного голови можуть бути достроково припинені також у випадку, передбаченому Законом України «Про військово-цивільні адміністрації».
Стаття 206.
Повноваження селищного голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої статті 205 цього Регламенту, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень селищного голови визначається законом про місцеві референдуми.
Рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень селищного голови приймається селищною радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.
Стаття 207.
В цьому випадку сесія ради скликається на вимогу групи депутатів, яка ініціює дострокове припинення повноважень селищного голови, і є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь не менше двох третин депутатів від загального складу ради.
Стаття 208.
Під час розгляду цього питання сесію відкриває і веде секретар ради, а в його відсутності – призначений сесією депутат.
Стаття 209.
Доцільність розгляду радою питання про дострокове припинення повноважень селищного голови попередньо розглядається постійними комісіями ради, виконавчим комітетом, виконавчими органами ради з обов’язковим прийняттям обґрунтованого рішення.
Стаття 210.
Селищний голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» з особливостями, передбаченими частинами шостою - десятою статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.
Глава 4. Дострокове припинення повноважень депутата
Стаття 211.
Повноваження депутата припиняються достроково без прийняття рішення ради за наявності наступних підстав, засвідчених офіційними документами, отриманих радою з відповідних установ, у разі:
1) його відкликання виборцями у встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» порядку;
2) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
4) обрання його депутатом до іншої місцевої ради;
5) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
7) його смерті.
Стаття 212.
Повноваження депутата можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв’язку з отриманням радою:
1) копії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили і за яким депутата засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі;
2) особистої заяви депутата про складення ним депутатських повноважень.
При цьому рада, за поданням постійної комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики розглядає відповідний вирок суду або заяву депутата на черговій сесії і приймає рішення про припинення повноважень депутата.
Стаття 213.
Достроково повноваження депутата припиняються також у випадку, передбаченому статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли достроково припиняє свої повноваження рада.
Стаття 214. .
1. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії , членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів рада може, відповідно до частини 5 статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата.
2. Відкликання депутата виборцями проводиться у порядку, встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», також відповідно до підстав, викладених у статті 37 вказаного Закону.
Стаття 215.
Про прийняте рішення щодо дострокового припинення повноважень депутата рада повідомляє виборців відповідного виборчого округу через засоби масової інформації.
Розділ IX. Заключні положення
Глава 1. Про дію Регламенту та порядок внесення змін до нього
Стаття 216.
Регламент набирає чинності після прийняття рішення радою про його затвердження.
Стаття 217.
Рада в необхідних випадках вносить зміни та доповнення до Регламенту. Зміни та доповнення до Регламенту набувають чинності не раніше ніж на 5 день після їх прийняття.
Стаття 218.
Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради та її органів забезпечується апаратом ради та виконавчим комітетом.
Глава 2. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради
Стаття 219.
1. Селищна рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів селищної ради.
2. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи селищної ради затверджуються селищним головою або селищною радою відповідно до чинного законодавства України після його розробки керівниками цих відділів та управлінь.
Стаття 220.
Селищним головою можуть залучатись на договірних засадах інші спеціалісти, фахівці, експерти в різних галузях з метою забезпечення ефективного функціонування ради та її виконавчих органів.

наверх