Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЩОБ НЕ ТРАПИЛОСЯ ЛИХА

Як тільки настають морози, на водоймах утворюється лід і любителі зимової риболовлі одразу починають бурити лунки, в надії упіймати рибу. Саме тонкий лід є причиною трагедій. То ж під час пересування на льоду потрібно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні та підозрілі місця, оминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший. Якщо крига проломилася під вами,широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення із головою. Намагайтеся вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне — пристосовувати своє тіло так, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Пам’ятайте, що кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний мотузок довжиною 15-20 м., з петлею на одному кінці та вантажем 400-500г., на другому.
Будьте обережними та дотримуйтесь правил безпеки поведінки на водних об’єктах! Не дозволяйте дітям виходити на лід! Бо замерзлі водойми, обдуривши легковажних людей удаваною міцністю крижаного покриття, можуть стати місцем смертельної небезпеки. Неможливо «заборонити потрапляти у небезпеку», але застерегти від неї, дати поради, як діяти, щоб зберегти життя та здоров’я, ми повинні.
Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, звертаємося до громадян утримуватись від виходу на тонкий і ненадійний лід. Прохання до дорослих застерегти від цього дітей!

наверх