Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

СЛАВЕТНІ ЗЕМЛЯКИ

Славиться земля Козинської територіальної громади історичними пам’ятками, неймовірними краєвидами, добрими людьми. Народила ця щедра земля своїх синів і доньок, талановитих та знаних не лише у рідному краї.

У с. Великі Дмитровичі народився український художник-пейзажист, заслужений художник України Данило Пантелійович Бідноший. Він був членом спілки художників України, ветераном війни та праці.
Його картини виставляли на республіканських та всесоюзних виставках. У них він зображував красу рідного краю, велич природи, українські святині.

Саме життєвий шлях і творчість художника Данила Бідношиї було взято, як тему для конкурсної роботи учнів Великодмитровицької школи Максима Косенка та Марії Ян. Вони посіли ІІІ місце у обласному етапі та І місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Обєднаймося ж, брати мої» у номінації «історія України і державотворення».

Роботу школярі писали у дуже стислі терміни. Всього 2 тижні їм знадобилося для збору та обробки інформації. Але за словами конкурсантів, це було цікаве і захоплююче завдання. Керівником роботи була вчитель історії Юлія Петрівна Сьомочкіна.

Матеріали для роботи Максим Косенко та Марія Ян збирали у місцевій бібліотеці, спілкувалися із односельчанами, які знали сім’ю художника. Велику допомогу у написанні роботи надала колишня вчителька Великодмитровицької школи Марія Павлівна Кулеба. За це школярі їй дуже вдячні.

Готуючи роботу до конкурсу школярі дізналися багато цікавого про свого геніального земляка, про його життєвий шлях і творчість. Та познайомили з ним своїх друзів, однокласників. Адже часто трапляється так, що ми і не здогадуємось, які талановиті особистості проживають поряд з нами.

наверх