Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

СОЛОДКЕ МИСТЕЦТВО ОЛЕНИ МЕЩЕРЯКОВОЇ

Мабуть, кожен погодиться із тим, що смачним доповненням будь-якого святкового столу є торт. У наші дні подавати звичайний десерт — не актуально. Сучасний торт обов’язково прикрашений за останньою модою. Саме такі торти пече жителька села Великі Дмитровичі Олена Мещерякова.
Вона захопилася випіканням солодощів ще в дитинстві. Тоді це були торти «Медовик»,«Наполеон», різноманітне печиво.
Свій перший «серйозний» виріб, із дотриманням усіх кулінарних вимог, жінка спекла шість років тому, на день народження для свого тата. Це був великий двох’ярусний торт. Саме тоді вона і зрозуміла що кулінарія – це щось значно більше ніж звичайне приготування їжі. Гарно обрамлений, з цікавими візерунками чи прикрасами, смачний торт може стати розкішним подарунком до урочистої нагоди як-то : весілля, дня народження, хрестин, ювілею, тощо.
Найчастіше у Олени замовляють бісквітні торти: ванільні і шоколадні, просочені запашними сиропами і перекладені свіжими фруктами та кремом.
Але сучасний торт — це не просто коржі, перемазані і просочені кремом. Це кулінарне мистецтво! І тепер, щоб когось здивувати, потрібно не мало попрацювати над прикрасою домашньої випічки. Саме цьому кулінар-аматор приділяє особливу увагу. Свої кулінарні вироби вона покриває дзеркальною глазур’ю чи мастикою, прикрашає фігурками-топерами з шоколаду, печива, свіжими фруктами чи квітами з крему.
Останнім віянням моди стало прикрашання тортів надрукованими картинками на вафельному папері. «Це було моє давнє бажання, і мій чоловік подарував мені харчовий принтер,- розповіла жінка, – наступним кроком стане купівля аерографа».
Жінка розповіла, що головним її помічником на кухні є кухонний комбайн. Завдяки чому усі процеси значно пришвидшуються та спрощуються. Особливо, коли доводилось готувати 10-ти кілограмовий весільний торт. Звичайно, для того щоб стати вправним кулінаром самого оснащення не достатньо, тому Олена щоразу переглядає навчальне відео по кулінарії, стежить за новинками у цій сфері.
До кожного кулінарного замовлення Олена Мещерякова ставиться дуже відповідально, враховує усі побажання замовника щодо смакових властивостей солодкої випічки та зовнішнього вигляду. Адже її торти це не просто гарне враження, солодкий смак, а й приємний спогад.

наверх