Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Свято Богоявлення в Козині

Третім і завершальним акордом різдвяно-новорічних святкувань є Водохреще. Учора, 19 січня, з нагоди святкування Хрещення Господнього, на центральній набережній річки Козинки, відбувся святковий водосвятний молебень, в якому взяли участь козинці та гості із сусідніх громад. До нас завітали мешканці з міста Обухова, Українки, Києва…
«Для мене, як для віруючої людини, Водохреще - особливе свято, наповнене глибоким духовним змістом. Свято очищення душі і наповнення сердець любов’ю і миром. Дванадцять років тому, порадившись, ми вирішили організовано усією громадою відзначати це велике свято. З тих пір, щороку Козинська селищна рада разом з депутатським корпусом організовуємо цей захід. До нас долучаються небайдужі мешканці та підприємці селища. Це вже стало нашою доброю традицією, яка обов’язково матиме продовження», - розповів селищний голова Валерій Володимирович Гартік.
Після святкового водосвятного молебню та благословення протоієрея Петра Артерчука, настоятеля Свято-Борисо-Глібського храму смт Козин, всі охочі з присутніх пірнали у річку.
Родина Дмитрієвих уже другий рік поспіль приходить купатися до Козинки саме цього дня. Для пані Олени та її чоловіка Володимира, водохрестні купання стали сімейною традицією. А жителька Козина Олена Козлова розповіла, що після купання у водоймі на Водохреще, вона зовсім не хворіла протягом всього минулого року. Тож, освячена вода, на її думку, дійсно має цілющі властивості.
За безпекою на водоймі протягом всього дня стежили рятувальники із 46 ДПРЧ смт Козин. Вони тут знаходилися до самого вечора. За їх словами, все пройшло спокійно, без прикрих випадків.
Охочих освятити воду та скупатися у річці Козинці зібралося чимало. Тут панувала тепла атмосфера свята і піднесений настрій. На козинців та гостей чекали гарячі напої та частування. А Народний аматорський колектив «Українська пісня» (керівник Р.Черепаха) виконували колядки та щедрівки, вітаючи всіх з Богоявленням.

наверх