Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ТИЖДЕНЬ ПІСЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ КАРАНТИНУ

Згідно статистичних даних МОЗ України станом на 23 березня у Київській області офіційно зафіксовано 5 випадків зараження коронавірусом.
Лікарі Козинської амбулаторії сімейної медицини розповіли, що за минулий тиждень захворюваність на ГРВІ НЕзначно збільшилась серед дорослого населення, більше серед пацієнтів дитячого віку, приблизно в 1,5 рази. Громадяни звертаються зі скаргами на підвищення температури тіла, біль в горлі та ломоту в м’язах.
Тестів для визначення коронавірусу наразі в амбулаторії нема. За словами лікарів триває процедура закупівель. Задля виключення хворих на коронавірус, медики збирають епідемічний анамнез. « Ми запитуємо у пацієнтів чи перебували вони за кордоном протягом останніх 2-3 тижнів, чи контактували з підтвердженими хворими на COVID-19. Також оцінюємо стан пацієнта, скарги та дані об’єктивного обстеження», - розповіла сімейний лікар Козинської амбулаторії Ілона Ковальчук.
Усі медики закладу працюють у звичному режимі. Керівництво Обухівського ЦПМСД забезпечило медпрацівників мінімальним набором засобів індивідуального захисту у вигляді масок, рукавиць та всіма необхідними дезінфекуючими засобами. «Додатковий необхідний захист очікуємо отримати найближчим часом, зараз на етапі закупки. У закладі щогодини проводиться обробка поверхонь з використанням дезінфікуючих засобів, вологе прибирання з дез.засобами, кварцування та провітрювання».
Уже тиждень як в Україні запроваджено карантин. Не винятком став і Козин. Але більшість громадян відверто нехтують правилами поведінки під час карантину. І замість того щоб залишатися вдома, не свідомі громадяни розгулюють вулицями селища, влаштовують пікніки на природі, відпускають дітей гратися на дитячих і спортивних майданчиках. Медики Козинської амбулаторії закликають жителів селища обмежити контакти з іншими людьми, притримуватися режиму самоізоляції, не виходити на вулицю без нагальної потреби. Адже цим самим ви наражаєте на небезпеку себе, своїх рідних та оточуючих.

наверх