Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ТРОЯНДОВИЙ САД

Окрасою будь-якого двору є квіти. А заквітчаним Козин роблять невтомні трудівниці-квітникарки, що своєю працею та фантазією перетворюють селище у затишний, квітковий куточок Обухівщини. Тут майже у кожному обійсті - квітковий розмай. Одним із таких, є двір Ольги Личман. Це справжній острівець трояндової оази. Тут – квіти на будь-який смак: від білих до багряно червоних. Вони милують око кожного перехожого своєю пишністю і водночас ніжністю. А весь двір наповнений приємним ароматом троянд. Так і хочеться сповільнити крок, щоб довше насолодитись цією красою. Доглядає за трояндами мама Ольги Ігорівни Валентина Олександрівна. Вона щеплює, обрізає, накриває та розсаджує саджанці цих гордовитих квітів. Взимку троянди потрібно утеплювати, навесні – удобрювати, в період цвітіння – підрізати, полоти, збирати опале листя і пелюстки, аби в них не заводились шкідники. «Зіпсувати троянду дуже легко. Не так утеплиш – замерзне або зіпріє. Забагато даси води – зігниє, замало – засохне». У вдячність за дбайливий догляд троянди квітнуть аж до пізньої осені. Перша хвиля цвіту триватиме кілька тижнів, але й далі троянди не стоятимуть голими. Квіти цвістимуть менше, але аж до морозів.
У квітнику пані Валентини ростуть троянди кількох видів та кольорів: і рожева, світло та темно червона, і біла, і жовта троянди. А паркан обвиває кущ сімейної багряної троянди.
Усе розпочалося із одного куща троянд, який жінка почала вирощувати в якості експерименту. Потім придбала ще кілька. І так у дворі з’явився міні розарій із десятків кущів.
У догляді за трояндами Валентині Олександрівні допомагає маленька внучка Юля. Хоча їй всього вісім років, але вона уже має гарний естетичний смак та любов до квітів. Серед улюблених троянд у бабусиному квітнику - помаранчеві троянди. Саме їх дівчинка вподобала за незвичайний колір та ніжний аромат. «Коли я виросту, то обов’язково матиму великий квітковий сад з трояндами. А поки що допомагаю бабусі та мамі доглядати за ними» - розповіла Юля.
Будучи творчою особистістю, Ольга Ігорівна щодня надихається красою трояндового саду. Вона навіть своїм учням із Козинської школи мистецтв під час літньої практики задає робити замальовки квітів. А вершиною їх майстерності – буде зобразити саме троянди. Адже це не просто квітка, а справжній довершений витвір природи.

наверх