Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ВЕЛИКОДНЄ ДЕРЕВО У ВЕЛИКИХ ДМИТРОВИЧАХ

Великдень, будучи головним християнським святом, символізує відродження весни і початок нового життя.

Саме тому великодні атрибути тісно пов’язані з природою і природними явищами. У більшості людей Великдень асоціюється з крашанкамита писанками, а також з ароматними пасками, проте це світле свято має чимало інших цікавих символів. Наприклад, в європейських країнах центральне місце серед атрибутів Великодня займає дерево.

Великоднє дерево прийнято прикрашати «крашанками», стрічками, живими квітами та будь-яким іншим відповідним декором. Іноді дерева, що ростуть біля будинків простих жителів, нагадують новорічні ялинки , Завдяки чому очікування свята стає ще більш радісним і трепетним.

Учні Великодмитровицького ліцею на гуртку «Петріківський розпис» (керівник гуртка Богданець Ірина Анатоліївна )на уроках образотворчого мистецтва виготовили багато різноманітних писанок. За ініціативи старости села Божко Світлани Петрівни дитячими писанками були прикрашені Великодні дерева в центрі села.

Прикрашали дерево педагог-організатор Дирконос Аліна Олександрівна та заступник директора з виховної роботи Светенко Марина Стахівна
А також староста села Божко Світлана Петрівна та адміністратор Голова Лідія Олександрівна.

наверх