Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ВЕСНЯНІ КЛОПОТИ ЛІСІВНИКІВ КОЗИНСЬКОГО ЛІСНИЦВА

Щороку весною у працівників лісових господарств розпочинаються клопіткі роботи, пов’язаноі з підготовкою та висадкою лісових культур. Цього року працівники Козинського лісництва, яке підпорядковується ДП «Київському лісовому господарству» уже закінчили щорічні заходи з відновлення лісів. За словами помічника лісничого Козинського лісництва Артема Миколайовича Іващенка, у поточному році на території лісництва, висаджено лісових насаджень на площі 22,8 га. Це саджанці сосни звичайної, дуба червоного і звичайного. Цогорічну посадкову кампанію, лісівники провели самотужки, без залучення громадськості.
Усі саджанці лісівники вирощують самі, з власноруч зібраного насіння. Його висівають у постійні або тимчасові розсадники. Саме тут дбайливі руки доглядають за ним, із нетерпінням чекають на перші паростки. Через рік чи два сіянці викопують і висаджують вже на постійне місце, туди, де через роки зеленітиме густий молодняк.
Після висадки у Козинському лісництві здійснюєть лісопатологічне обстеження (на предмет виявлення шкідників та хвороби), ґрунтові розкопки. Окрім того, у квітні – травні, на території лісництва біля Козина, Безрадичів та Українки лісівники провели догляд за лісовими культурами, зокрема, дискування ґрунту міжрядь. Виготовили та розвісили 30 шпаківень.
Весною також, розпочинається гаряча пора ще й з підготовки до пожежонебезпечного періоду. Так, створюються мінералізовані смуги, посилюється лісова охорона, ведеться підготовча робота із технічними засобами.
Як відомо цьогорічні весняні пожежі принесли багато клопоту рятувальниками та лісівникам, тож аби уберегти ліс від нищівних наслідків пожеж, лісівники наголошують, щоб відвідувачі відпочивали у спеціально відведених місцях – рекреаційних пунктах, які оснащені всім необхідним для повноцінного дозвілля .

наверх