Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

«Вклонімося великим тим рокам…»

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це свято радості і смутку водночас. Війна забрала тисячі життів, понівечила і зламала мільйони людських доль. А ті хто повернувся - стали героями. Саме таких людей щороку вшановують у День перемоги – ветеранів Другої світової війни.
Відзначення Дня перемоги в Козині розпочалося із урочистого мітингу, який відбувся на площі перед Будинком культури. Тут зібралися школярі, молодь, представники влади, воїни АТО та пересічні козинці. Усі хто бажав віддати данину тим, хто свою молодість, своє життя поклав заради мирного неба сьогодення.
До присутніх дітей війни і всіх гостей заходу, зі словами щирої подяки, шани й побажаннями здоров`я та довгих літ життя звернулися голова Козинської селищної ради Валерій Володимирович Гартік та голова ветеранської організації Олександр Іванович Бутенко.
Традиційним, цього дня є вшанування пам’яті загиблим солдатам, тим, хто завжди житиме у наших серцях.
Не оминули увагою і вдів, чиї душі простріляні похоронками; дітей війни, які не побачили своїх батьків і пережили пекло окупації.
Серед юрби людей можна було побачити «Безсмертний полк» - портрети ветеранів, які не дожили до цього дня, але їх рідні прийшли на захід зі світлинами героїв. Олександр Пилявський з родиною прийшов на мітинг із портретом свого батька Костянтина Степановича Пилявського, який воював у Закавказькому військовому окрузі, потім переведений до Підмосков’я, де отримав поранення і контузію, а після госпіталя був відправлений на далекий схід. Костянтин Степанович не дожив до Дня перемоги всього два місяці. Рідні розповідають, що ветеран по-особливому, з трепетом ставився до цього величного дня, тож вони вирішили і сьогодні прийти на мітинг з портретом ветерана.
У програмі заходу було традиційне урочисте покладання квітів до пам’ятника невідомому солдату та загиблим учасникам війни.
Цьогорічний захід до Дня перемоги Козинський будинок культури підготував спільно з Українським народним хором ім. С.Павлюченка. Артисти дарували присутнім свої музичні вітання.
По закінченню урочистостей, усіх охочих пригощали солдатською кашею.
Мирна блакить неба, святкові свічки цвіту каштанів, урочисті акорди переможного маршу та кришталеві краплини сліз на очах. 9 травня - День Перемоги. Свято зі сльозами на очах.

наверх