Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЯК ПОВОДИТИСЯ У ЛІТНЮ СПЕКУ

Коли настають спекотні літні дні, багато хто з нас відчувають занепад сил, буквально примушуючи своє тіло рухатися. Така погода не тільки некомфортна, а й небезпечна для здоров’я. У цей час як ніколи високі ризики отримання сонячного удару і зневоднення. Ось чому так важливо знати і дотримуватися правил поведінки в спекотну погоду.
До групи ризику влітку, в першу чергу, потрапляють люди літнього віку та хворі з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи, а також маленькі діти і люди, які працюють напросто неба . Щоби вберегтися від негативного впливу спекотної погоди, потрібно носити головні убори (капелюхи, капелюшки, панамки, кепки, бейсболки). Зверніть увагу на свій одяг він має бути світлим, вільним та зручним, із натуральних тканин (таких як льон і бавовна). Кросівки, товсті джинси - ці речі не прийнятні в літню спеку. Краще віддати перевагу сандалям, мокасинам.
У спекотні дні необхідно збільшити кількість вживання рідини. Алкоголь в таку спеку згубний для організму, оскільки він, «забирає» з клітин таку необхідну для них воду.
Під час спеки варто перейти на холодні страви. Краще збільшити в раціоні кількість свіжої риби та овочів. Не готуйте про запас - ті терміни придатності, які вказані на продуктах, припускають нормальні умови, а не виснажливу спеку. Не зберігайте продукти, що швидко псуються, поза зоною холоду.
Відмовтеся від фізичних навантажень в спеку, тому що вони збільшують теплоутворення в п’ять разів, виснажують водний запас організму. Як можна більше часу проводьте в тіні.
Якщо у вас гіпертонічна, ішемічна хвороби серця, цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, ожиріння, онкологічні захворювання, ви перенесли інфаркт або інсульт фізична активність в таку погоду вам протипоказана. Зберігайте емоційний спокій, адже перезбудження збільшує навантаження на організм, підсилює ризик виникнення теплового або сонячного удару.
Обмежте перебування на вулиці з 12.00 до 16.00 годин дня. Саме в цей час настає година-пік спеки, коли легко можна отримати тепловий або сонячний удар.
Діти на вулиці обов’язково повинні бути з головним убором і з пляшкою води. Слідкуйте за тим, щоб вони не гралися на сонці, а перебували більше часу в тіні. Сонячний і тепловий удар діти можуть отримати набагато швидше, ніж дорослі.
Усі рекомендації, не такі вже і складні. Але їх дотримання допоможе зберегти здоров’я та гарний настрій навіть за спекотної погоди

наверх