Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЗНАЙОМСТВО ЗІ CТАРОСТОЮ ПІДГІРЦІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КОЗИНСЬКОЇ ТГ

Реформа децентралізації в Україні дала поштовх до формування об’єднаних територіальних громад, однією з яких є Козинська ТГ. Наша громада складається з чотирьох окремих старостинських округів, кожен з яких нині очолює староста. У цьому репортажі розпочинає знайомити читачів із життєвим та професійним шляхом цікавих постатей – старост нашої громади. Одним із таких є Сергій Сергійович Кравченко, староста Підгірцівського старостинського округу Козинської ТГ.

Сергій Сергійович народився 17 березня 1982 року у місті Веймар (Німеччина) в родині військового. Згодом, у 1987 році, його родина переїхала до України, оселилися в селі Підгірці. Незабаром хлопець пішов навчатися до школи, закінчив Військовий інститут телекомунікації та інформатизації НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Потім його направили на службу до батальйону зв’язку навчального центру «Десна». З 2010 до 2015 року Сергій Сергійович – депутат Підгірцівської сільської ради VI скликання. У 2015 році чоловіка було обрано Підгірцівським сільським головою. А наприкінці минулого року, коли село ввійшло до складу Козинської ТГ, його призначили старостою округу.

✅ Що надихнуло Вас балотувався на посаду Підгірцівського сільського голови?

«Я бачив потенціал розвитку громади, проте, на жаль, тодішня політика була радше такою, що проблеми вирішувалися за мірою їх надходження. Не було чіткого плану та концепції розвитку села, тому задля змін потрібно було брати ініціативу у свої руки. Це і стало головною причиною, чому я вирішив балотуватися на посаду очільника громади. Сьогодні з упевненістю можу сказати, що 90% із запланованого під час передвиборчої програми, ми з командою успішно реалізували».

✅ Яких позитивних змін зазнала громада під час Вашого перебування на посаді сільського голови?

«За останні 5 років значно розвинулася інфраструктура Підгірців. Зокрема здійснили будівництво та капітальний ремонт доріг і тротуарів, облаштували дитячі та спортивні майданчики, збудували новий сучасний сквер, реконструювали систему вуличного освітлення, здійснили реконструкцію будівлі ФАПу у Креничах, провели капітальний ремонт адміністративної будівлі у Підгірцях, розпочали капітальний ремонт фасадів загальноосвітньої школи та дитячого садка, вжили низку заходів із запобігання підтопленню територій у Підгірцях та Романкові. Ми створили хороші умови для розвитку спорту у Підгірцях, аби заохотити дітей до здорового способу життя. Також у селі почав функціонувати сучасний Молодіжний центр, у якому кожен мешканець громади зміг знайти для себе цікаве та корисне заняття.
Окрім того, попіклувалися про забезпечення безпеки наших мешканців: у селі встановили камери відеоспостереження (зокрема ті, які зчитують номерні знаки транспортних засобів), розробили схеми організації дорожнього руху, на основі яких було встановлено дорожні знаки та нанесено дорожню розмітку».

✅ Чи отримували Підгірці під час проведення децентралізації пропозиції об’єднатися від інших громад?

«До того, як увійти до Козинської ТГ, Підгірці отримали пропозицію об’єднатися від села Ходосівка та міста Обухів. Ми вивчали громадську думку наших мешканців та проводили громадські слухання за участі представників цих населених пунктів, проте конструктивних пропозицій від них не почули, не побачили й перспектив розвитку на майбутнє».

✅ Очевидно, що після закінчення місцевих виборів пройшло зовсім мало часу, але які зміни у селі вже відбулися?

«У приміщеннях будівлі Підгірцівського старостинського округу розпочали роботу Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), відділ архітектури та містобудування. Тепер нашим мешканцям не потрібно їхати до інших населених пунктів та вистоювати черги, аби отримати необхідну допомогу чи послуги. Це можна зробити на місці – швидко та зручно.
Підгірцівське комунальне підприємство поповнилося новою технікою. Козинська селищна рада закупила три сучасні трактори для проведення робіт з благоустрою на території нашої громади».

✅ Сергію Сергійовичу, раніше Ви перебували на посаді сільського голови, наразі Ви – староста. Які відмінності та переваги можна виокремити між цими посадами?

«Думаю, ще зарано робити висновки. Проте, якщо порівнювати роботу старости та сільського голови, то перший є радше господарником за своїми обов’язками та повноваженнями. Староста відповідає за благоустрій та житлово-комунальну сферу свого населеного пункту, слідкує за об’єктами комунальної власності на території старостинського округу. Разом з тим, староста представляє інтереси мешканців свого округу, бере участь у засіданнях комісій та сесій селищної ради, тобто фактично є посередником між мешканцями округу та селищною радою.
Під час перебування на посаді сільського голови я розумів, що навіть коли маєш певні ресурси та можливості, багато задуманого все ж лишається нездійсненним із об’єктивних причин. Та наразі я маю змогу надолужити те, що дотепер зробити не встиг.
Сьогодні Підгірцівську громаду часто з негативного боку асоціюють із полігоном твердих побутових відходів. Впродовж останніх 5 років було докладено чимало зусиль задля боротьби з порушеннями на полігоні та нехтуванням інтересів жителів Підгірцівської громади. І хоча повноваження старости не такі широкі, як були у сільського голови, моя основна мета – незмінна: зробити все для того, аби полігон ТПВ № 5 було якнайшвидше закрито, а село з екологічно депресивного стало комфортним та затишним краєм з туристично-розвиненою інфраструктурою.

наверх