Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЗООЗАХИСНИКИ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ!

За інформацією жителів Козина, у селищі були помічені випадки отруєння собак на вулицях. Жертвами таких нелюдських дій, на жаль, стають і домашні улюбленці. Як наприклад маленька собака волонтерки та зоозахисниці Анастасії Марченко. Дівчина розповіла, що кілька днів тому повернувшись із прогулянки, її домашня улюблениця раптово почала поводитись дуже не звично: бігати по квартирі, битися у конвульсіях, а з рота пішла піна. Це дуже злякало Настю та її маленького сина. Але вона не розгубилася та одразу звернулась до ветеринарної клініки. На щастя, собаку Насті вдалося врятувати. Висновки лікарів підтвердили підозри на отруєння. Анастасія навіть подала заяву до поліції, адже отруєння тварин – у законодавстві трактується як жорстоке поводження з тваринами, у тому числі безпритульними, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, караються арештом або обмеженням волі на строк до трьох років.
Волонтери з Козина розповідають, що подібні випадки траплялися і з бездомними тваринами. Непоодинокі випадки були помічені в Рудиках та інших районах Козина. Серед них були і ті, яких уже стерилізували та чіпували. Нагадаємо, що програма стерилізації бездомних тварин, яку проводять за сприяння Козинської селищної ради розпочала діяти на початку весни. Її метою є гуманний спосіб зменшення популяції бездомних тварин.
«Отруєння – це не вихід. Адже потрібно розуміти, що кожна тварина займає певний ареол, на територію якого вона не пускає інших тварин. Коли тварина перебуває на одному місці, вона адаптується, призвичаюється до навколишнього середовища та до людей. І якщо цю тварину забрати з місця її перебування, то сюди обов’язково прийдуть інші тварини. І нікому не відомо як вони поводитимуться», - розповіли зоозахисники.
Власникам домашніх собак хочемо нагадати, щоб вигулювали своїх улюбленців на повідках, перевіряли місця вигулу на предмет підозрілих ласощів. По можливості дресируйте домашню собаку, щоб нічого не підбирала з землі, і спостерігайте за її самопочуттям.

наверх