Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЗРОБИМО ГРОМАДУ ЧИСТОЮ РАЗОМ

Однією з найбільших екологічних проблем є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.
Батарейки – це хімічні джерела струму, елементи яких вступають у реакцію, що під дією заряду перетворюється на електричну енергію. Ці елементи є токсичними та небезпечними, оскільки містять: свинець, кадмій, ртуть, нікель і цинк, луги.
Батарейки не знешкоджуються методами утилізації звичайного сміття. Вони потребують спеціального оброблення для знешкодження. Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років. А якщо така батарейка потрапляє у довкілля, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту.
Уже протягом трьох років у Козині за ініціативи волонтерів, які переймаються екологічною ситуацією у селищі, батарейки збирають у спеціальні бокси, та відвозять на утилізацію. Такі бокси знаходяться у Козинському будинку культури. Туди козинці приносять використані батарейки, аккумалятори, ртутні лампи та навіть термометри. Коли вони повністю заповнені, волонтери за власний кошт доставляють їх в компанію «Екологічні інвестиції» що у Києві. Один раз на квартал жінка вивозить від 10 кг використаних елементів живлення. А це чимала кількість, як для невеликого селища. Далі їх відвозять їх на утилізацію до Польщі, оскільки в Україні подібних заводів немає.
За цих три роки, волонтерка Олена помітила, що козинці стали значно свідомішими. До боксів все менше потрапляють ртутні лампи, а це може означати, що жителі селища перейшли на більш екологічні засоби.
На початку еко-кампанії, волонтери запрошували лекторів, які розповідали про важливість сортування сміття, в тому числі і елементів живлення. Подібні лекції проводилися у ДНЗ «Ялиночка», Козинській ЗОШ, для працівників Будинку культури та Спорткомплексу. Але екологічна свідомість складається не лише з обізнаності, а насамперед вона означає систематичне виконання простих та правильних дій, які можуть здатися нам зовсім незначними. Однак саме такі дії можуть дати справді глобальний результат. Тож давайте на власному доброму прикладі будемо виховувати та розвивати екологічну свідомість у собі і своїх дітях!

наверх