Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

ЗВАРЮВАЛЬНИК – ХУДОЖНИК ПО МЕТАЛУ

Здавалось би, що може бути спільного між тендітними пелюстками квітів і грубим металом? Житель села Великі Дмитровичі Олексій Кріпак зумів передати ніжність квітів у своїх виробах із металу за допомогою зварювального апарату.
Захопився він цим художнім ремеслом п’ятнадцять років тому. «Працюючи на одному з підприємств села, в обідню перерву мав вільний час, а там були усі необхідні інструменти. Так і виготовив свій перший виріб з металу. Це була квітка тюльпану, яку я виготовив для доньки мого товариша», - розповів Олексій Кріпак.
Так, поступово в умілих руках майстра народжувалися справжні вишукані витвори мистецтва у вигляді підсвічників, підставок для вазонів, вази з проволоки. Здебільшого йому подобається зображати квіткові мотиви, зокрема, з металу він виготовив троянду, гвоздику, тюльпан.
Для виготовлення таких виробів потрібен напівавтоматичний зварювальний апарат, плоскогубці, молоток, звичайний лист металу. І звичайно ж натхнення.
Були у нього і серйозні замовлення. Чоловік розповідає, що виготовив кілька кованих воріт. Це робота тривала і кропітка, але результат того вартий. Адже такі ворота стали справжньою окрасою двору. Біля церкви у Малих Дмитровичах стоїть криниця, яку також оздоблював Олексій Кріпак.
Цікавість до роботи з металом у Олексія з’явилася ще в дитинстві. Змалечку він бачив, як батько працював у кузні. Згодом закінчив ПТУ м.Українка, де навчався професії зварювальника. За спеціальністю працює і сьогодні на підприємстві «Київводоканал».
Власні вироби чоловік не продає, а тільки дарує рідним і близьким. Але побачити його витвори можна на виставках, які проводяться у рамках загальносільських святкувань.
Зараз, через буденні клопоти та зайнятість у Олексія немає вільного часу для захоплення, але коли вийде на пенсію, розповідає чоловік, то обов’язково повернеться до свого хобі.

наверх